Vakıflar Bölge Müdürlüğü Burs Başvurusu 2016

Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Başvuruları 15 Eylülden itibaren alınmaya başlanacak.

PAYLAŞ

VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ YÜKSEKÖĞRENİM BURS HİZMETİ

Vakıflar Genel Müdürlüğünce, 2012 yılından beri yükseköğrenim öğrencilerine burs verilmektedir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Burs başvurusu her öğretim dönemi için 15 Eylül – 30 Ekim 2016 tarihleri arasında kurumun internet sitesi www.vgm.gov.tr üzerinden başvuru formu doldurulmak suretiyle yapılmaktadır.

Yapılan başvuruların, doğruluk kontrolleri yapılarak, Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliği ve bu yönetmeliğin eki olan Yükseköğrenim Öğrenci Burs Yardımı Değerlendirme Kriterleri (Ek-2)’ye göre değerlendirilmeleri yapılmaktadır.

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından; en az asgari ücret düzeyinde sürekli bir işte çalışarak ücret alan veya gelire sahip öğrencilere, Polis Akademisi öğrencileri ile askeri okul öğrencilerine, okumakta oldukları eğitim kurumunda ek süre öğrenim gören öğrencilere, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine, Kamu kurumlarından karşılıksız eğitim yardımı ve burs alan öğrencilere ve Vakıflar Genel Müdürlüğünden muhtaç aylığı alan öğrencilere yükseköğrenim bursu verilmemektedir.

Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumundan (YKYK) burs alan öğrencilere Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından burs verilmediğinden, “Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün Burs Başvuru Sonuçları” Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun burs başvuru sonuçlarını açıklamasının ardından duyurulmaktadır.

Tüm kriterleri geçerek burs almaya hak kazanan öğrencilere her eğitim dönemi boyunca 8 ay (Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs) süreyle 200,00 TL burs yardımı yapılmaktadır.

Burs almaya hak kazanan öğrencilerin bursları, okumakta oldukları eğitim kurumunun bulunduğu ilin bağlı olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğünce ödenmektedir. Öğrenciler burs almaya devam ettikleri süre boyunca tüm iş ve işlemleri, ilgili Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından takip edilecektir. Vakıflar Genel Müdürlüğüne bağlı 25 tane Bölge Müdürlüğü bulunmaktadır. Bölge Müdürlüklerinin sorumluluk alanında bulunan illere ve Bölge Müdürlüklerinin iletişim bilgilerine www.vgm.gov.tr adresinden erişmek mümkündür. 

BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ ADRESLERİ için tıklayınız.

 

 

Dini Haberler

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN