Ulus ilçe müftüsü ile birlikte 6 kişi gözaltına alındı

Bartın'ın Ulus ilçesinde Fetullahçı Terör Örgütü'ne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında ilçe Müftüsü ve Şoförü dahil 6 kişi gözaltına alındı.

PAYLAŞ

Bartın'ın Ulus ilçe müftüsü Turgay Papurcu ile birlikte 6 kişi, FETÖ/PDY soruşturması nedeniyle gözaltına alınırken, daha önce gözaltına alınan Amasra Sahil Güvenlik Grup Komutanı Binbaşı Bünyamin Kopoycu ise tutuklandı.

Bartın Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında Ulus Müftüsü Turgay Papurcu, şoförü, 1 imam ve 3 esnaf polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Polisler tarafından evlerinde ve işyerlerinde arama yapılan 6 kişinin Emniyet'te sorgusu sürüyor.

Öte yandan dün gözaltına alınan Amasra Sahil Güvenlik Grup Komutanı Binbaşı Bünyamin Kopoycu ile 1 uzman çavuş, bugün sevk edildikleri nöbetçi mahkemece tutuklandı. Amasra Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı'nda FETÖ/PDY soruşturmasında tutuklu asker sayısı 8'e yükseldi. Daha önce gözaltına alınan 1 üstteğmen, 2 astsubay, 3 uzman çavuş olmak üzere 6 asker tutuklanırken, 2 er adli kontrol şartıyla serbet bırakılmıştı.

Dini Haberler

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN