Tuzak sorulara Diyanetten teknolojik tedbir

Yeni sisteme göre vatandaşların sorduğu sorular ve hizmet konuları anahtar kelimelerle ilgili birimlere yönlendirilecek.

PAYLAŞ

Diyanet İşleri Başkanlığı tuzak sorulara karşı teknolojik tedbir alıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı’na olan güvenirliliği ve itibarını zedelemek için “Alo Fetva Hattı” ve “Dini Bilgilendirme Platformu”nun suiistimal edilmesi, bu iletişim araçlarının kapatılmasına neden olmuştu.

Diyanet bu istismarın hizmetten geri kalınması anlamına gelmediğini düşünerek, halkı bilgilendirmede yeni bir adım için kolları sıvadı. Bu tür istismarların engelleyebilmek için daha kontrol edilebilir ve güvenli bir sistem oluşturulması için çalışmalara başladı. Bu yolda Diyanet, “190 Alo Fetva” hattı için yeni model oluşturacak. Yeni sistemin teknik altyapı çalışmaları devam ederken, Diyanet’e öncelikle özel bir hat belirlenecek. Bu özel hattı arayan vatandaşlar dini sorular, hac, insan kaynakları, cami hizmetleri, dini kaynaklar gibi konularda sorular sorup bilgi alabilecek, hem de memnuniyetini ve şikayetlerini iletebilecek.

Çağrı merkezinin daha gelişmişi olacak olan yeni sistemde vatandaşların sorduğu sorular ve hizmet konuları gerektiğinde anahtar kelimelerle ilgili birimlere yönlendirilebilecek.  Damla Peker ANKARA

 

 

Kaynak: turkiyegazetesi

Dini Haberler

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN