Tüm İslam Aleminin Kurban Bayramı Mübarek Olsun

Kurban, İbrahimi bir teslimiyettir. Kurban Allah'a adamaktır, adanmaktır.

PAYLAŞ

Kurban, İbrâhim olup İsmâil’lerimiz olan can parçamız evlatlarımızı Allah yoluna fedâ edebilmek demektir.

Kurban, Putlara ve putlaştıranlara karşı tek başına da olsa hakkı haykırmaktır.

Kurban, katran gibi siyah ve gece gibi karanlık Cehennem ateşine atılmamak için bu dünyada ateşle imtihanı göze alabilmektir.

Kurban, İbrâhim olup yüce bir teslimiyetle sevdiğimizi, İsmâil olup sabrın en güzeliyle nefsimizi Allah'a adamaktır.

Biz de çağdaş putçulara Hz. İbrâhim'in haykırdığı gibi haykırıyoruz: "Yuh olsun size ve Allah'tan başka taptıklarınıza! Siz, aklınızı kullanmaz mısınız?" (21/Enbiyâ, 67)

Kurban, zulmün ve modern zalimlerin egemen olduğu böyle bir dünyada, zalimlere, hainlere, kan dökücü vampirlere açık bir tavır alıştır, bir meydan okumadır.

Heva ve heveslerine, ideolojilere, eşyaya ve firavunlara kurban edilen tüm insanlığın yeniden  refaha ve huzura kavuşması için yalnızca Allah’a kul olması, her ibâdetinin yalnızca Allah için olması gerekiyor. Rabbimiz: “De ki: Benim namazım, ibâdetlerim, hayatım ve ölümüm, âlemlerin Rabbi olan ve ortağı bulunmayan Allah içindir. Ben, bununla emrolundum ve (böyle inanarak) Müslüman olanların ilki de benim.” (6/En’âm, 162-163).

Kurban Bayramının, ülkemizin bɑrışɑ ve huzurɑ hɑsret kɑldığı şu günlerde, sevgi, bɑrış ve huzur getirmesini niyaz ediyoruz.

HAYIRLI BAYRAMLAR…

Dini Haberler

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN