TDV dünyada hizmetleri olan küresel bir iyilik hareketidir

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Türkiye Diyanet Vakfının, bütün dünyada hizmetleri olan küresel bir iyilik hareketi olduğunu söyledi.

PAYLAŞ

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Türkiye Diyanet Vakfının küresel bir iyilik hareketi olduğunu söyledi.

Görmez, Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Merkezinin Adana Şubesinin açılışında yaptığı konuşmada, hayırlı bir müessesenin açılışını yaptıklarını ifade etti.

Görmez, Vakfın (TDV) eğitim alanında önemli hizmetlerinin bulunduğunu söyleyerek, "Türkiye Diyanet Vakfı, bütün dünyada hizmetleri olan küresel bir iyilik hareketidir. Vakfımızın en önemli hizmetlerinden bir tanesi eğitim faaliyetleridir." dedi.

KAGEM'in 1996 yılında Ankara'da kurulduğunu ifade eden Görmez, "Hem kadın konusu hem aile hem de geçmişimiz ve geleceğimiz, ülkemizin en önemli meselelerinden bir tanesi. Bizim sadece camilerde bu konuları toplumumuza anlatmamız mümkün olmaz. Onun için buralarda ehil insanlar, yetişmiş hocaların marifetiyle topluma anlatmak çok önemli bir hizmettir." dedi.

Törene Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, TDV KAGEM Müdürü Hicret Toprak, Adana İl Müftüsü Arif Gökce ile diğer yetkililer ve halk katıldı.

Dini Haberler

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN