TDV'den Van'da her yaşa hitap eden kitabevi

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) bünyesinde, Van'da açılan ve içerisinde kafeterya, çocuk bölümü, toplantı salonu ile dinlenme odası da bulunan kitabevine ilgi çok fazla.

PAYLAŞ

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından kurulan ve 650 metrekarelik kullanım alanına sahip olan kitabevi 7'den 70'e her yaşa hitap ediyor.

FOTO GALERİYE GİTMEK İÇİN TIKLAYIN...

Yaklaşık 10 bin kitap bulunan kitabevinde, çocuk bölümü, dinlenme odası, kafeterya ile toplantı salonu da bulunmakta. Etkinliklerin de yer aldığı kitabevinde, salı günleri hat sanatı, perşembe günleri ise canlı ney dinletisi sunuluyor.

Kitabevinin kurulmasında İl Müftüsü Nimetullah Arvas'ın büyük emekleri var. İl Müftüsü Nimetullah Arvas, kitabevinin kurulması için, TDV Yayın Matbaacılık ve Ticaret İşletmesi ile irtibata geçtiklerini söyledi.

Müftü Arvas, "Vatandaşların aileleriyle gelip dinlenebileceği, çocuklarıyla güzel vakit geçirebileceği ve kitap okuyabileceği bir yer olduğu"nu anlatan Arvas, "Burada edebi, felsefi, tarihi ve sanat eserleriyle ilgili bir çok kitap yer alıyor. Öğrencilerimiz ihtiyacı olan testleri, kitapları, sınav kitapçıklarını da rahatlıkla bulabiliyor." dedi.

Kitabevinde uzman personel çalışıyor

İl Müftüsü Arvas, kitabevinde alanında uzman personellerin görev yaptığını ve her konuda vatandaşlara yardımcı olduklarını belirtti. Arvas, şunları kaydetti: "İnşallah yeni hedefimiz hanım kardeşlerimize Kadın Geliştirme Merkezi, öğrencilerimize İyilik Evi ve üniversite öğrencilerimize de Üniversiteye Hazırlık Sınıfı açmak. Bu hizmetin kentimize gelmesine vesile olan başta Diyanet İşleri Başkanımız Mehmet Görmez Bey olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım." AA

Dini Haberler

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN