Suudi Arabistan'dan Hac kontenjanı müjdesi

Suudi Arabistan yönetiminin Mekke'de kutsal mekanlardaki bazı genişletme çalışmalarının sona ermesi nedeniyle bu yıl hac kotasını yükselteceği bildirildi.

PAYLAŞ

Mekke'de kutsal mekanlarda yapılan genişletme çalışmalarında sona yaklaşılması ve bazı bölgelerde çalışmaların tamamen bitmesi dolayısıyla Suudi Arabistan'ın, bu yıl hac kotasını yükselteceği belirtildi.

Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA'nın yapmış olduğu habere göre, Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanı Muhammed bin Salih bin Tahir Benten, Cidde kentinde İslam ülkeleri hac yetkilileri ile görüşmesinden sonra bu yıl yapılacak hac çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

"Hacı sayısının artmasına yönelik tedbirlerde alınacak"

Bu yıl hac kotalarının artırılmasına yönelik Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz'in onay verdiğini ve bu onay için kendisine teşekkür ettiklerini dile getiren Benten, ülkelere tanınan hacı kotalarının her yıl artırılarak, kabul edilen hacı sayısının kutsal mekanlardaki genişletme çalışmaları öncesine çıkarılacağını belirtti.

Artırılacak sayı hakkında herhangi bir bilgi vermeyen Benten, hacıların sayısını artırırken gerekli tedbirlerin alınacağını ifade etti.

Dini Haberler

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN