Mil Diyanet Sen'den açıklama: Sosyal Medya Üzerinden Diyanete Yönelik Saldırılar Neyi Amaçlıyor?

Mil Diyanet Sen Genel Merkezi, Diyanet İşleri Başkanlığına yönelik maksatlı sosyal medya paylaşımlarıyla ilgili basın açıklamasında bulundu.

PAYLAŞ

Mil-Diyanet Sen tarafından yapılan basın bildirisi şu şekilde;

Sosyal Medya Üzerinden Diyanete Yönelik Saldırılar Neyi Amaçlıyor?

Diyanet İşleri Başkanlığı’mıza, Başkan, Başkan yardımcılarına ve diğer yöneticilerine yönelik yaklaşık bir haftadan beri sosyal medya üzerinden asılsız ve mesnetsiz çirkin saldırılarda bulunulmaktadır. Sosyal medya hesaplarından yapılan bu çirkin ve mesnetsiz ithamların arkasında yüce dinimiz İslam’ı ve Başkanlığımızı yıpratma gayesi ve amacı bulunmaktadır.  

Sosyal medya hesaplarından başlatılan karalama kampanyası sonrasında bazı karanlık mahfillerin hedef tahtası haline getirdikleri Diyanet İşleri Başkan’ı ve yöneticileri bu asılsız iddia ve çirkin saldırılara karşı elbette ki hukuki yollara başvuracak ve gerekli mahkeme süreçlerini başlatacaklardır. 

Ancak; doğruların yanında, yanlışların karşısında yer alacağımızı daha ilk günden kendisine ana gaye edinmiş, adı manevi, ilkeli ve liyakatli olan sendikamız, bu yalan ve mesnetsiz saldırılar karşısında hiç sıkılmadan, utanmadan ciddi ciddi yorumlar ve haberler yapan, ‘Diyanet Kapatılsın’ kampanyaları açan marjinal bir grubun hoyratlığı karşısında Mil-Diyanetsen olarak elbette ki susacak değiliz. 

Nereden ve nasıl açıldığı bilinmeyen meçhul sosyal medya hesaplarından, Başkanlık yöneticilerinin hukuka ve yasalara uygun olarak yaptıkları iş ve işlemleri, sanki yasal değilmiş gibi yazılıp çizilerek toplumda algı oluşturulmakta ve itibar kaybı amaçlanmaktadır. Yasaların ve kanunların ön gördüğü doğrultuda yapılan iş ve işlemler adeta kanunsuzmuş gibi algı operasyonu yapılarak Başkanlığımızın yöneticileri yıpratılmak istenmektedir.

Bir sahte sosyal medya hesabı üzerinden ciddi ciddi yorum ve haberler yapan, Diyaneti yuhalayan, kapatılsın diye yaygaralar çıkartan toplumun marjinal bir kesiminin Diyanet düşmanlığı, başka bir ifadeyle dinle yani İslam’la kavgalı olma hali, yeni ama tıpkı eskileri gibi masa başında kurgulanmış asparagas iddia ve ithamlarla arzı endam etmeye başladılar.

Öyle anlaşılıyor ki, oluşturulacak bir algıyla Diyanet'in gözden düşürülmesi ve onun üzerinden İslam'ın tartışılır hale getirilmesi ve böylece de özellikle gençler nezdinde dine mesafeli olmaları hedeflenmektedir. Bununla ilgili başka bir amaç da, sistematik saldırılarla Diyanet'in susturulması (Başkanlığımızın Üniversite Öğrencileri, Cami Gençliği, 4-6 Yaş çocukları vs. güzel projelerinden rahatsız olunması)  ve kendisini hayattan soyutlayarak camiye hapsetmesi olabilir. 

Bir çift sözümüz de yetkili fakat etkisiz sendika Diyanet-Sen yöneticilerine olacaktır.

 Diyanet İşleri Başkanlığı’mıza yönelik bu kadar alçak, mesnetsiz ve çirkin saldırılara karşı sesiniz bugün değil de, ne zaman çıkacak? Görmezlikten ve duymazlıktan gelebilir hatta başınızı kuma bile göme bilirsiniz. Hiçbir şey olmamış gibi de davranabilirsiniz. Ancak; Mil-Diyanetsen her zaman teşkilat mensuplarımızın ve personelimizin haklı davasının yanında olacak, hakkı haykırmaya her şartta devam edecektir. Bugün konuşmayacaksanız ne zaman konuşacaksınız? Başkanından memleketimizin en ücra köşesinde görev yapan tüm kurum personelimizin yanında olmaya devam edeceğiz.  

Mil-Diyanetsen olarak Diyanet İşleri Başkanlığımızın her daim yanındayız.

Celaleddin GÜL

Genel Başkan

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN