Son dakika haberleri: Kaçak darbeci askerler yakalandı!

Son dakika haberleri: Marmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaldığı otele saldıran sonra da kaçan darbeci on asker Ula ilçesi Şirinköy bölgesinde yakalandı.

PAYLAŞ

Son dakika haberleri: 15 Temmuz gecesi Marmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaldığı otele saldırı düzenleyip sonra da kaçan darbeci askerlerin Ula ilçesi Şirinköy bölgesinde bulunduğunun ihbar edilmesiyle bölgeye çok sayıda ekip kaydırıldı. Operasyon yapan Jandarma timleri megafonlarla darbeci askerlere 'teslim olun', çağrısı yaptı. Kaçak sekiz asker yapılan operasyonla yakalandı. Son dakika haberlerini anında size aktarmaya çalışacağız...

FİRARİ ASKERLERİ AVCILAR GÖRDÜ
Domuz avına giderken firari askerleri gördüğünü ile süren Üzeyir Çalca; 5 kamuflajlı asker gördüğünü, niçin burada bulunduklarını sorduğunda ise tatbikat yaptıklarını söylediklerini belirtti. Çalca, şunları anlattı:

"İki arkadaş mısır tarlasına domuz bekçiliği yapmaya gidiyorduk. Azmak (Dere) içerisinde çatırtı duyduk. Domuzların dere içerisinde olduğunu düşündük. Biraz bekleyip domuz olduğuna kanaat getirince ateş edecektik. Ancak seslerin dereyi geçip tarlaya doğru girdiğini duyduk. O tarafa ışık tuttuk arkadaşımla birlikte. Birdenbire 5 kişi yere yattı. İçlerinden bir tanesi ayağa kalktı. Ne yaptıklarını sorduğumuzda 'Biz tatbikat yapıyoruz' dediler. Biz 5 kişiyi gördük ama azmak içerisinden çatırtı sesleri geliyordu. Daha fazla kişi olabilir."

ÜZERLERİNDE TİŞÖRT ALTLARINDA KAMUFLAŞLARI VARDI

Üzeyir Çalca, askerlerin nasıl oldukları yönündeki soruya ise üzerlerinde askeri tişört bulunduğunu belirterek, "Altlarında kamuflaş vardı. Ancak dereyi geçtikleri için ıslanmıştı. Zayıf yapıları, yüzleri sakallı ve dağınık bir haldeydiler" dedi. 

FOTOĞRAFLARDAN TEŞHİS ETTİLER

Üzeyir Çalca, fotoğraflarından gördüğü kişilerin firari askerler ile aynı kişiler olduğunu teşhis etti. Bu gelişme üzerine jandarma komando birlikleri ile Özel Harekat Timleri ve Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanlığı'na bağlı timler bölgeye sevk edildi. Termal kameralı helikopter ve uçaklarda operasyona havadan destek verdi. Operasyon yapan ekipler sık sık 'teslim olun' çağrısında bulunurken, darbeci askerlerle çatışma yaşandı. Basın mensupları ve vatandaşlar, silah sesleri üzerine kendilerini yere atarak siper aldı. Güvenlik güçleri bölgede devam eden çatışma nedeniyle basın mensupları ve vatandaşları alandan uzaklaştırdı. Ara ara çatışma seslerinin duyulduğu bölgeye çok sayıda asker, kobra ve bir helikopter sevk edildi.

Operasyon sırasında "Teslim ol" çağrıları yapıldı. Daha sonra darbeci askerlerden 10'nunun yakalandığı bilgisi geldi. Yakalanan askerler şu anda bölgede tutuluyor. 

Dini Haberler

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN