Son dakika haberi: Memurların izin yasağı kalktı!

Son dakika: Bakanlar Kurulu sonrası Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, 'Bugün itibariyle kamu çalışanlarının izin yasağı kaldırıldı.' dedi.

PAYLAŞ

Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında operasyonların daha rahat yapılabilmesi için memurların izinleri iptal edilmişti.

Bugün düzenlenen bakanlar kurulunun gündeminde merakla beklenen memur izinleri vardı.

Bakanlar Kurulu'nun ardından açıklama yapan Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş beklenen müjdeli haber verdi. Kurtulmuş, "Bugün itibarıyla  kamu personelimizin, kamu görevlilerimizin izin yasağı kaldırılmıştır. Senelik  izinlerini kullanabileceklerdir." dedi.

Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş şöyle konuştu:

"Bugün itibariye kamu görevlilerinin izin yasağı kaldırılmıştır. Senelik izinlerini kullanabileceklerdir. Senelik izinlerini tekrar kendi programlarına koyabileceklerdir. Bildiğiniz gibi bu yasak vatandaşlarımızı herhangi bir şekilde zor durumda bırakmak için değil, memurlarımızı zor durumda bırakmak için değil, özellikle FETÖ’ya karşı yapılan operasyonlarda tedbiren alınmış bir karardı. Bugün itibariyle bu kararı kaldırıyoruz" diye konuştu.

"Bakanlar Kurulu'nda ihracata dönük destekler, proje bazlı teşvik konuşuldu. İşadamlarımızın taşınır mülkleri teminat gösterebilmesini içeren yasa TBMM'de. Kamu çalışanlarına izin yasağı kaldırıldı.
İş insanlarının taşınır mallarının teminat olarak gösterilmesini yasallaştırıyoruz. Meclis tatili için henüz takvim belirlenmedi ama kesin olmamakla birlikte 19'u itibarıyla tatil başlayabilir. Bayram tatilinden sonra meclis yeniden çalışmaya başlayacak."

Yurt dışına çıkma yasağını değerlendiren Kurtulmuş,  'savcılık kararıyla haklarında soruşturma açılan memurlarla ilgili karar mahkemelerindir' dedi.

 

Milliyet

Dini Haberler

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN