Son dakika: El-Bab'da 16 askerimiz şehit oldu

Suriye'de yürütülen operasyonda 16 askerimiz şehit oldu. Diğer taraftan gün içindeki çatışmalar sonucu 138 terörist etkisiz hale getirildi.

PAYLAŞ

Suriye'nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik yürütülen Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında, El-Bab bölgesinde gün içindeki büyük çatışmalar meydana geldi ve harekatlar sonucu 138 terörist etkisiz hale getirildi.

Öğleden sonra bombalı araçlarla 3 ayrı bölgede yapılan intihar saldırıları biri Binbaşı, 6'sı Astsubay, 9'u Uzman Çavuş 16 askerimizin şehit olduğu ortaya çıktı. 6'sı ağır olmak üzere 33 asker de yaralandı. Milli Savunma Fikri Işık da Meclis oturumunda yaptığı konuşmada saldırıda şehit olan asker sayısını 16 olarak açıkladı.

Bu çatışmalarda çok sayıda teröristin yaralı olduğu ve bulundukları alanlardan yoğun ateş altında olmaları nedeniyle tahliyelerinin gerçekleştirilemediği de telsiz konuşmalarından öğrenildi.

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında kuşatılan El-Bab meskun mahallinin kontrol edilmesine yönelik harekatın da devam ettiği belirtildi.

ŞEHİT OLAN ASKERLERİMİZ

Hain saldırıda;

Binbaşı Bülent Albayrak, Tankçı Astsubay Başçavuş Ökkeş Karaca, Astsubay Çavuş Furkan Yavaş, Topçu Astsubay Kıdemli Çavuş Önder Pınar, Astsubay Çavuş  Göktan Özüpek,  Piyade Kıdemli Cavuş Astsubay Okan Altıparmak, Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Ömercan Yekebağcı, Uzman Çavuş Burak Boz, Uzman Çavuş Ali Yılmaz, Piyade Uzman Çavuş Oktay Durak,  Uzman Çavuş Akın Acar, Uzman Çavuş Ferhat Demir, Uzman Çavuş Hasan Kavuz, Uzman Çavuş Mehmet Kökkaya, Uzman Çavuş  Osman Çelik ve Uzman Çavuş Ali Sezai Yalçın şehit düştü.

 

Dini Haberler

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN