Şike ve Odatv davalarının eski hâkimi Mehmet Ekinci tutuklandı

Şike ve Odatv davalarının aranan eski hâkimi Mehmet Ekinci, Gülen örgütü soruşturması kapsamında tutuklandı.

PAYLAŞ

'Futbolda şike' ve 'Odatv' davalarına bakan hakim Mehmet Ekinci tutuklandı. Dün Yalova'da gözaltına alınan ve geceyi İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde geçiren Ekinci, sabah saatlerinde Bakırköy Adliyesine getirildi.

YAKLAŞIK 3 SAAT İFADE VERDİ

Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile Yargıtay 16. Ceza Dairesi'ne bağlanan hakim Mehmet Ekinci, "Selam Tevhid Kumpası Davası"nda 3 saat süren bir ifade verdi. Mehmet Ekinci'nin ifadesinin ardından avukatları da savunma yaptı. Mehmet Ekinci'nin savunmasının ardından Yargıtay 16. Ceza Dairesi, mevcut delil durumu, kaçma şüphesinin bulunması, adli kontrol tedbirlerinin yetersiz kalması ve hakkındaki suçların katalog suçlardan olması nedeniyle tutuklanmasına karar verdi. Yargıtay 16. Ceza Dairesi, Mehmet Ekinci hakkındaki duruşmanın da 13 Şubat'ta yapılacağını hatırlattı.

"Memleketin yangın yeri olduğu bir yerde benim tutuklanmamın bir önemi yoktur."

Gazetecilerin adliye çıkışında Ekinci'ye, “Bir şey söyleyecek misiniz?" diye sorması üzerine Ekinci , “Memleketin yangın yeri olduğu bir yerde benim tutuklanmamın bir önemi yoktur. Memleket için hayırlı olsun" ifadelerini kullandı. Daha sonra Mehmet Ekinci, Silivri Cezaevi'ne götürüldü.

“FETÖ terör örgütü üyesi değilim"

Ekinci'nin mahkemede vermiş olduğu ifadesinde “Terörden alınmak kadar ağır bir şey yok. Ben FETÖ terör örgütü üyesi değilim. Polisler mahalleye gelerek 'Mehmet Ekinci burada mı?' diye sormuşlar. Kayınpederim de 'Buyrun burada' diyerek polisleri eve getirdi, konuştuk. Kaçma imkanım vardı. Kaçmadım. Yargıtay'da 13 Şubat'ta görülecek olan duruşmaya gidecektim. Duruşma için hazırlanıyordum" dediği öğrenildi.

YALOVA'DA YAKALANDI

Hakkında FETÖ üyeliğinden yakalama kararı bulunan Mehmet Ekinci, Yalova'da özel olarak oluşturulan polis ekibi tarafından dün yakalanmıştı. Mehmet Ekinci, Odatv ve Şike davasının görüldüğü İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nin eski başkanıydı.
 

Dini Haberler

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN