Şenocak Doğu Türkistan'da yaşanan zulme dur diyelim!

İhsan Şenocak Hoca, Müslümanlara: Doğu Türkistan'da yaşanan zulümler hesabını Allah'a nasıl verebiliriz? dedi.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Doğu Türkistan'da zalim Çin güçleri tarafından gerçekleştirilen zulüm yürekleri sızlatıyor. Doğu Türkistan'a ilişkin vicdanları yaralayan diğer hususlar ise Müslümanların söz konusu zulmü durdurmaya gücünün yetmemesi ve zulmün yeterince gündem olmaması.

Dr. İhsan Şenocak Hoca'nın Doğu Türkistan'da yaşanan zulme dair yapmış olduğu bir konuşma sosyal medyada çokça paylaşıldı. Çin güçlerinin gerçekleştirdiği zulümlere dikkat çeken Şenocak, "Orada bu feryat var. Yıkılan camiler, çiğnenen iffetler var. Mümine kardeşimizin eşini almış, öldürmüş, zindana koymuş, yatak odasına Çinli bir adamı koymuş. Büyük bir asimilasyon var. Katliam var, soykırım var." dedi.

“Kardeşim bunun hesabını Allah Azze ve Celle'ye nasıl verebiliriz?” ifadeleriyle Müslümanlara seslenen Şenocak şöyle konuştu:

“Benim ülkemde Adalar'da o kızlar erkekler neler konuşuyor, o gündem oluyor. Ama Doğu Türkistan gündem olmuyorsa. Mahşere inanıyoruz, hesaba inanıyoruz. Kardeşim bunun hesabını Allah Azze ve Celle'ye nasıl verebiliriz? Nereye gidiyoruz, nerede hocalarımız? Nerede dervişler? Nerede faize fetva verenler? Neredeyiz? Niye konuşmuyorsun ya? Nasıl sen faize helal diye fetva veriyorsun? Görüşeceğiz mahşer günü Allah'ın izniyle. Allah'ın huzurunda görüşülecek elbette, Rabbimin huzurunda. Ora için konuşuyorsun. Peki ya neden Doğu Türkistan için konuşmazsın? Neden çiğnenen iffetler için konuşmuyoruz? Sen niye konuşmuyorsun, Müslüman kardeşim niye konuşmuyorsun?”

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN