Selman Kaplan: İstanbul Sözleşmesini tanımıyoruz!

Yeniden Refah Partisi Genel Merkez STK ve Halkla ilişkiler Bölge Başkanı Selman Kaplan yaptığı açıklamada 'İstanbul Sözleşmesi başımıza bela edilirken ses çıkarmayanlar bu vebalin altından kalkamayacaklar.' dedi.

PAYLAŞ

Başkanı Selman Kaplan yaptığı açıklamada;

“Bu sözleşme vâr oldukça bu iğrençlikler son bulmayacak. Müslüman olarak; zinayı savunamayız, eşcinselliği de savunamayız, ancak bu konuda konuşmak yetmez adım da atılmalı! Dün bir şekilde tahribatın parçası olanlar, bugün tamiratın öncüsü olmak durumundalar!

İstanbul Sözleşmesi gibi aileyi hedef alan sözleşmeleri tarihin çöplüğüne gömmek zorundalar. Bu durumun vebali üzerlerindedir.” diyen Başkanı Selman Kaplan;

“Nasıl bir mantıksa taraflardan biri şikâyet etmedikçe zina da yaş sınırı yok. Ama evli olanlar dini nikâhları olduğu için düğün yaptıkları ya da çocukları olduğu için yakalanıyorlar. Kocalar tecavüzden ağır hapis cezaları alıyor.

Dünyanın hiç bir ülkesinde olmayan bu cezalar ülkemizin büyük bir ayıbı, bu konuda çok büyük adaletsizlik var. Genç evlenen aileler dağıtılıyor. Bir an önce bu konuda kanunlarda düzenleme yapılmalı. Aileleri dağıtan bu kanunların hızlıca değişmesi gerekiyor.

Bu konu siyasi bir konu değil. Lâkin başımıza siyasi çıkarlar için bela edildi. Ben de bir siyasi partinin temsilcisi olarak konuşmuyorum. Bu milletin yüreği yanan bir evladı olarak herkese sesleniyorum;

Gelin bu ortamı fırsat bilelim ve sesimizi yükseltelim. İstanbul sözleşmesinin içeriğini bilmeyen mutlaka araştırsın. 83 milyon adına bu sorunları elbirliği ile tepkimizi gösterip bu utanç tablosundan kurtulalım.” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN