Her eve kumarhane! Şans oyunlarına internetten oynama imkanı getirildi

İktidar yıkıcı bir ilke daha imza atıldı... 'Süper On Numara, Süper Şans Topu, Süper Sayısal Loto, Para Loto' gibi kumar çeşitleri için gece yarısından itibaren internetten oynama imkânı getirildi.

PAYLAŞ

Ekonomik sıkıntılarla boğuşan vatandaşlar, kumarın kucağına itilmeye devam ediliyor. Tarihte ilk kez internet üzerinden kumar oynama imkânı getirildi. Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü, internet aracılığıyla süper sayısal oyunların oynatılmasına dün gece saat 00.00 itibarıyla başlanılacağını duyurdu. Artık elinde telefonu olanlar dahi çeşit çeşit kumar tuzağının içine itilmiş oldu.

Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü’nden süper sayısal oyunlara (Süper On Numara, Süper Şans Topu, Süper Sayısal Loto ve Para Loto) ilişkin yazılı açıklama yapıldı.

Buna göre, sanal bayilerin teknik altyapıları üzerinden internet aracılığıyla bu kumar oyunlarının oynatılmasına dün gece yarısı itibarıyla başlandı. “Sayısal kumar” için belirlenen oyun kuralları ve kolon ücretleri, “süper sayısal oyunlar” için de geçerli olmakla birlikte her iki oyun grubu için iki ayrı ikramiye havuzu oluşturulacak.

ÇEKİLİŞLER CANLI YAYINLANACAK

Sayısal oyunlar için yapılacak çekiliş sonuçları (On Numara hariç olmak üzere) süper sayısal oyunlar için de geçerli olacak. Ancak, Süper On Numara oyunu için idarece her gün saat 20.15’te ayrı bir çekiliş yapılacak. Bu kapsamda, pazartesi günleri Süper On Numara için saat 20.15, Sayısal On Numara için de saat 21.15’te ayrı ayrı çekiliş gerçekleştirilecek. İdarenin Kızılay Binası’nda halka açık olarak ve noter huzurunda yapılacak çekilişler, internet sitesinden canlı yayınlanacak ve akabinde arşivden izlenebilecek.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN