Sadece kadının beyanını esas almak adalete aykırı bir durumdur

Mil-Diyanet Sen Genel Başkanı Celaleddin GÜL, İstanbul Sözleşmesi hakkında açıklamalar yaptı.

PAYLAŞ

Mil-Diyanet Sen Genel Başkanı Celaleddin GÜL, İstanbul Sözleşmesi hakkında çok sert bir açıklama yaparak şunları söyledi; ''Kutsal aile yapısını tahrip ettiği için İngiltere, Rusya, Ermenistan, Çekya, Bulgaristan ve birçok Avrupa ülkesinin bile imzalamadığı, ama LGBT’cilerin yere göğe sığdıramadığı anlaşma İstanbul Sözleşmesini,

Bazı Hristiyan ülkeler “bu sözleşme aile kurumunu yok eder” diye imzalamadılar.

Çünkü 6284 nolu kanun kısaca “kadın ve erkeği birbirine düşman etme kanunu” olarak tarihe geçti. 6284 ile her yıl yüz elli bine (150,000) yakın erkek evinden atıldı. Sudan sebeplerle sokağa atılan, mahallesine bile giremeyen, cinnet geçiren erkekler sebebiyle cinayet sayılarında artışlar oldu.

İstanbul sözleşmesi ve 6284 ten sonra kadına yönelik şiddette gelinen nokta; 2011’ de işlenen cinayet sayısı 121 iken 2018’ de 490’a yükselmiştir. Yani çok açık ve net olarak ortaya konmuştur ki bu sözleşme ve kanun ülkemizde kadına yönelik şiddeti kat be kat artırmıştır. 2012 den beri Milli Eğitim kitaplarında bütün kadın ve erkek rolleri çıkarıldı ve resimlerde de mümkün olduğu kadar cinsiyeti belirsiz tipler kullanılmaya başlandı.

Çocukları ona göre yetiştirsinler diye ayrıca öğretmenlere ara ara toplumsal cinsiyet eşitliği eğitimi verilmeye başlandı. Toplumsal cinsiyet eşitliği savunan derneklere bakıldığında maalesef bunların çoğunun din ve devlet düşmanı, LBGT destekçisi olduğu görülecektir.

İddia o ki sözleşmeyi savunan bazı derneklere finansal destek sağlanmış ki bunların başında da feminist dernekler gelmekte. Basına yansıdığı şekliyle din ve devlet düşmanı bu derneklere Avrupa fonundan para akıtılmış.

İstanbul Sözleşmesine karşı en gür sedanın yazar Sema MARAŞLI’ dan geldiğini belirtmek istiyorum ve ortada dolaşan bir sürü sözde yazar! umarım bu hanımefendiyi örnek alırlar.

''Bir milyon üyesi bulunmakla övünen Memur-Sen, bir Sema Maraşlı kadar olamadı maalesef. 6284 ve İstanbul sözleşmesi Türk aile yapısına konulmuş bir dinamittir ve yuvaları yıkmaktadır. Acilen kaldırılmalıdır.

2011 yılında bu kanun yapılırken sonuçlarını hiç mi hesap edemediler?

STK’lar ile oturup bu kanunu yaparken sonuçlarını hiç mi düşünmediler?

Domatesi, soğanı ve araç cam filmini düşündükleri kadar bu milletin onurunu yaralayan, evlilikleri bitiren, tefessüh etmiş bu kanunu neden fesih etmeyi veya rafa kaldırmayı düşünmezler?

"Sadece kadının beyanını esas almak adalete aykırı bir durumdur"

Bu güne kadar bu sözleşme gereği yaklaşık 2 milyondan fazla erkeği evinden uzaklaştırdılar.

İstanbul Sözleşmesi ve sonuçları hakkında medya, maalesef halkımıza gerçekleri anlatmıyor. Masum insanları, aile babalarını 18 yaş altı evlilik yaptı diye cezaevine attılar. Genç yaşta evlilik yapan erkekleri çocuk tecavüzcüleriyle aynı kategoriye konması asla kabul edilebilir bir durum olamaz.'' dedi.

Genel Başkan Celaleddin GÜL, sözlerine şöyle devam etti; ''Aile babalarını çocuk tecavüzcüleriyle bir tutmak, insana ihanettir, yazıktır ve günahtır. Özellikle Feminist dernekler ve bazı STK’lar, kadın cinayetlerinin arttığını gördükleri halde, İstanbul Sözleşmesini savunmaya devam etmeleri tam bir aymazlıktır. İstanbul Sözleşmesi’nin daha etkin uygulanması demek cinayetlerin artması demektir.

Tüm erkeklerin potansiyel suçlu ve sapık olduğu önyargısı ile hazırlanan bu cinsiyetçi sözleşme, kadın ve erkeği birbirine düşman etmekten başka işe yaramıyor. Yapılan araştırmalar uygulamanın sadece erkeklere değil, kadınlara da zarar verdiğini gösteriyor.

Aile kurumuna en büyük zararı veren LGBT’nin-eşcinselliğin yaygınlaşmasına sebep olan bu sözleşmenin olumsuz etkileri yaygınlaştıkça duyarlı çevrelerden tepkiler gelmeye başladı. Bütün tepkilere rağmen yöneticilerimiz sözleşmenin uygulanmasında ısrar etmekte ve hatta iddia doğruysa daha etkin uygulanması için mecliste çalışmalar yapıldığı bile söylenmektedir.

Aile kurumuna zarar vererek ne yapmaya çalışılıyor?

Allah’ın kitabındaki aile kurumuna dair ahkâma tamamen ters ve karşı olduğunda şüphe olmayan düzenlemelerin aileye getireceği bir faydanın olmadığı kanaatindeyiz. İstanbul sözleşmesi ile amaç kadına şiddetin önüne geçmek ise, bunun yolu bize uygun yol ve yöntemlerin araştırılması ve yine bize uygun düşecek kanun maddelerinin yürürlüğe konulmasıdır. Avrupa’da aile hayatı yok, aile hayatına saygı yok, İslam’ın dışladığı konularda hassasiyet yok. Biz onların bize sunduğunu kabul etmeye mecbur değiliz.

Biz kendi uygulamalarımızı bulup yönetmekten aciz miyiz?

Lgbt’yi görüşmelere konu ve taraf yapmamız milletimizi derinden üzmüştür. Basında yazılanlar doğruysa LGBT savunucusu mor çatı gibi örgütler bakanlıkta cirit atıyormuş. En kısa zamanda bu anlaşma derhal rafa kaldırmalı veya iptal edilmelidir.

Mevcut Aile Bakanımız bu konuda adım atamayacak durumda ise Sema Maraşlı Aile Bakanı yapılabilir. Sema Hanım’ın dışında herkes dilsiz şeytan olmuş, aile konusunda; iktidarla ters düşmemek için vakıflar, dernekler, bazı STK’lar susuyor, ağızlarını bıçak açmıyor.

Türkiye’nin bir milyon üyesine sahip en büyük memur konfederasyonu Memur-Sen; bırakın çıkıp TV ekranlarında konuşma yapmayı; başını kuma gömmüş 25 katlı rezidanslarında bol acılı adana kebap yemekle meşguller.

İstanbul Sözleşmesi ve 6284'ten sonra kadına karşı şiddet ve cinayetler ülkemizde hiç olmadığı kadar arttı. Sözleşme öncesi senede 100 civarında olan kadın cinayetlerinin sayısı son yıllarda 500'e kadar çıktı.

Öldürülen kadınların büyük çoğunluğu uzaklaştırma kararı sırasında öldürülmüşler.

Eğer uzaklaştırma kararı işe yarasaydı, kadınlar ölmüş olmazlardı. Uzaklaştırma kararı denilen şey sadece kanuni bir bildirimdir ve koruyucu bir yönü yoktur. Uzaklaştırma kararı var diye kadının başında ya da evinin önünde polis beklemiyor. Adamın gözü dönmüşse uzaklaştırma kararı ya da cezanın ağır olması hiç umurunda olmuyor.

Araştırmalar her yıl şikâyet edilen yüz binin üzerindeki erkeklerin çoğunun karısına el kaldırmadığını söylüyor. Uzaklaştırma kararı tam tersine erkeği eski karısına karşı intikam duyguları ile dolduruyor.

Şiddetin cinsiyeti yoktur sadece güce göre şekli değişir.

İstanbul Sözleşmesi tüm erkekleri saldırgan, kadınları kurban ön kabulü ile hazırlanan cinsiyetçi bir sözleşmedir. Cinsiyetler savaşının sözleşmesidir.

İddiaya göre, Avrupa fonundan aldıkları paralarla feministler keyif çatıyor.

İstanbul Sözleşmesi kadınları yaşatmıyor, Avrupa fonundan aldıkları paralar feministlere keyifli hayat yaşatıyor. Ölen kadınlarımızın kanları üzerinden keyif çatıyorlar. Sema Maraşlı’ nın ifadesiyle ‘bir ilaç var, içen hastalanıyor, içen ölüyor fakat birileri ısrarla bu ilacın şifa olduğunu söylüyor’. dedi.

Ankara / Selçuk Gözüz

Dini Haberler

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN