Saadet Partisi'nden Fatih Erbakan'a vefasızlık!

Hiçbir şart öne sürmeden Saadet Partisi şemsiyesi altında birlik ve beraberliği tesis etmeye yönelik olarak adım atan Fatih Erbakan'a vefasızlık örneği sergilediler.

PAYLAŞ

Saadet Partisi'nin, Fatih Erbakan'a sunmuş olduğu teklif hem Saadet Partisinde hem de Erbakan Vakfı'nda şok etkisi yaptı. Yeni Genel Başkan adayı Temel Karamollaoğlu'nun birleştirici olacağı ve Fatih Erbakan'a görev vereceği konuşulurken bir anda ne olduysa böyle bir teklifte bulunması akıllara başka sorular getirdi. Vakıf Genel Merkezinden yapılan duyuruda; 

"Hiçbir şart öne sürmeden kamuoyu önünde attığımız adımdan sonra, Temel Bey sadece bizi ve kendilerinin belirleyeceği bir ya da iki ismi bizimle birlikte GİK Üyesi olarak kabul edebileceklerini ifade ettiler.  SP’mizin geleceği ve camiamızın birlik ve beraberliği için bu teklife tarafımızdan olumsuz bir yaklaşım gösterilmemiştir. Fakat bu kez de daha farklı bir  şart ortaya konulmuştur.

Bu şart,  Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfımızın Türkiye geneline yayılmış bulunan il temsilciliklerinin kapatılması, sadece Ankara'da bir genel merkez bürosu ile faaliyet göstermesi gerektiğidir. Hiçbir siyasi faaliyeti olmayan, sadece Prof. Dr. Necmettin Erbakan ve Milli Görüş fikriyatını geniş kitlelere duyurmayı amaçlayan, bizzat Milli Görüş Lideri Erbakan Hocamız'ın vasiyeti üzerine kurulmuş, bizzat kendi ismini taşıyan, kurulduğu günden bu yana Milli Görüş davası yolunda en hayırlı hizmetleri yapmış bulunan Erbakan Vakfımıza dair öne sürülen bu şartın kabul görmesi asla mümkün değildir.  Böyle bir hareket  Erbakan Hocamızın ismine, hatırasına ve Erbakan Vakfı mensuplarına karşı vefasızlık manasına gelir.

Şartsız olarak SP şemsiyesi altında birlik ve beraberliği tesis etmeye yönelik olarak attığımız adım, sergilediğimiz uzlaşmacı tutum karşısında  bu gibi şartlar öne sürülmesi bizleri derinden üzmüş ve maalesef bu aşamada birlikte adım atılabilmesinin mümkün olmadığını göstermiştir.

ERBAKAN VAKFI adına kamuoyuna saygı ile duyurulur..." denildi. 

Dini Haberler

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN