Ramazan Böçkün (Hoca) kimdir? Dini Haberler

Ramazan Böçkün (Hoca) kimdir? sorusu en çok merak edilen isimlerden biri oldu. Diyarbakır Ulucami'ye gelen ziyaretçilerle yaptığı sohbetlerle tanınan Ramazan Hoca şikayet üzerine Akıl Hastanesi'ne yatırıldı. Diyarbakırlılar ve binlerce seveni #ramazanhocayalnızdeğildir hashtagi ile sosyal medyada üzerinden gündem oluşturdu. İşte merak ettiğiniz Ramazan Hoca'nın hayatı...

PAYLAŞ

RAMAZAN BÖÇKÜN KİMDİR?

Diyarbakır'da tarihi Ulu Cami'nin bahçesinde dini sohbetlerde bulunan ve geçmişte "Deli" şimdilerde ise "Ramazan Hoca" diye anılan Ramazan Böçkün'ün konuşmaları sosyal medyada en çok takip edilen konu oldu. Dini konularda herkesle sohbet eden ve kendisine sorulan soruları Kur'an-ı Kerim'den ayetlerle cevaplayan Ramazan Hoca herkesin sevgisini kazandı. 

43 yaşındaki Diyarbakırlı Ramazan Böçkün, kendini İslamiyet'e adamış, küçüklüğünden beri İslam'ı araştırıp dini kitaplar okumuş olan Böçkün, bir süre sonra çevresinden "Deli" damgası yemeye başlamış. Hiç kimseyi umursamayan Böçkün, küçük yaşlardan araştırıp öğrendiği bilgileri Ulu Cami'de vatandaşlara anlatmaya başladı. "Deli" lakabı bir süre sonra yerini "Ramazan Hoca'ya bırakırken, Böçkün'ün konuşmaları, sosyal medya platformlarında tıklanma rekorları kırmıştı. Son 5 yıldır Ulu Cami'de yerli ve yabancı turistlere İslam'ı anlatan Böçkün, günün her saatini vatandaşlara bir şeyler anlatarak geçiriyordu.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Öte yandan binlerce sosyal medya kullanıcısı #RamazanHocaYalnızDeğildir etiketine Sağlık Bakanlığı, Diyarbakır Valiliği ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı etiketleyerek şehrin simgelerinden biri olan aynı zamanda bir davetçi olan 'Ramazan Hoca'nın hastaneden taburcu edilmesini istedi.

 

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN