'Muhammed' filmi Diyanet onayıyla vizyona giriyor!

Hz. Muhammed'in sırtı ve eli gösterildiği için Mısır ve Suudi Arabistan'da yasaklanan filme Diyanet onay verdi...

PAYLAŞ

Geçen yıl İran ve birçok ülkede gösterime giren, peygamberimiz Hz. Muhammed’in (SAV) doğumundan 12 yaşına kadarki hayatını anlatanMuhammed” filmi, Diyanet’in izniyle 28 Ekim’de Türkiye’de de gösterimde.

Birçok sinemaseverin ve İslam tarihi meraklılarının merakla beklediği; Mecid Mecidi'nin yönetmenliğini yaptığı "Muhammed" filmi 2015 yılında İran'ın da arasında olduğu birçok ülkede vizyona girmişti. Şimdi sırada Türkiye var… Mecidi, açıklamasında, "Hz. Muhammed filmini hem Sünni hem de Şii kaynaklardan araştırarak ortak bir akılla ve titizlikle yazdım. Dünyada ses getirmesinin nedenini de buna bağlıyorum" dedi.

Mecidi, filmi İslamofobi'ye karşı çektiğini söyleyerek, Türk seyircilerinin vereceği tepkiyi çok merak ettiğini ifade etti. Türkiye genelinde 28 Ekim'de 300 salonda gösterime girecek Muhammed filmi için çalışmalar başlamış durumda.

Şirket yetkilileri, filmin İslam hukukçuları ve İslam tarihçileri tarafından izlendiğini, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından onaylanmasının ardından da vizyona girmesine karar verildiğini ifade etti..

Dini Haberler

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN