Mısır'ın sözde alimlerinden FETÖ'ye destek!

Darbe girişiminin arkasındaki FETÖ'ye destek, Mısır'ın eski müftüsü hain Ali Cuma'dan geldi...

PAYLAŞ

9. Avrasya İslam Şurası’nın hazırlamış olduğu raporla FETÖ'yü 'İslam dışı' bir örgüt olarak adlandırmasından sonra, İslam İşbirliği Teşkilatı tarafından terörist ilan edilen FETÖ, İslam dünyasında kendine destek arıyor. İslam dünyasında köşeye sıkışan FETÖ terör örgütü, kendine destek olacak sahte alimlerle kendilerini aklama derdine düştü.

15 Temmuz’da giriştikleri hain darbenin ardından FETÖ'ye en büyük destek Mısır’dan geldi. Mısır’da Mursiye karşı darbe yapan Sisi’nin yanında yer alan sözde alim özde İslam düşmanı hainler, darbe karşıtlarının öldürülmelerinin caiz olduğuna dair fetva vermişlerdi. Bunlardan biri olan Mısır'ın eski müftüsü Ali Cuma darbeci hain FETÖ'ye sahip çıkarak, şer ittifakını ortaya koymuş oldu.

Mısır’ın eski müftüsü Ali Cuma, terörist başı Gülen ve hizmet hareketi masum gösterebilmek için, “Hizmet hareketi ne yaptı! Ticaret yaparak birikim yaptı. Okullar, hastaneler açtı. Hem de 170 ülkeden fazla yerde Allah ve Resulünü anlattı" gibi ifadelerle din adına yapılan istismarı savundu.

El-Ezher Üniversitesi'nin sözde âlimlerinden Fethi Hicazi ise konuşmasında, "Eziyet çekmemiş âlim yoktur. Rabbiyle irtibatı sağlam olanların devamlı eziyet çektiklerini görürsün" ifadeleriyle FETÖ örgütün yaptığı terör saldırılarının hesabının hukuk çerçevesinde sorulmasını da "Allah yolunda eziyet çekmek" olarak gösterdi.

Bir TV kanalında konuşma yapan Ali Cuma ise, “Darbe lideri Abdülfettah Sisi'nin Emiru'l-Müminin olduğunu, ona isyan etmenin Hz. Peygamber'e isyan etmek anlamına geldiğini” söylemişti.

Dini Haberler

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN