Mil-Diyanet Sen Genel Başkanı Celaleddin Gül'den Manifesto!

Mil-Diyanetsen Genel Başkanı Celaleddin Gül, yayınladığı manifesto da diyanet camiasının yoğun ve samimi destekleri ile, manevi, ilkeli, liyakatli sendikacılık için kurulduklarını bildirdi.

PAYLAŞ

Mil-Diyanet Sen Basın Bürosu tarafından yayımlanan bildiride, Mil-Diyanet Sen Genel Başkanı Celaleddin Gül, “Diyanet camiamızın yoğun ve samimi destekleriyle resmi kuruluşunu 30 Temmuz 2019 günü gerçekleştiren Mil-Diyanet Sen, boş vaatlerde bulunmak için değil, her zaman hakkın ve haklının yanında olmak, sonuç almak ve hizmet üretmek düsturuyla kuruldu ve Türkiye genelinde teşkilatlanma çalışmalarına başladı.” dedi.

Gül, “Yeniden hakkı ve adaleti haykırmak, ‘Beni hatırlayan yok mu?’ diye düşünen emekçi kardeşlerimizin sesine ses olmak, umudu tükenmişlerin umudu olmak için, gönülleri fethetmek için; artık umut var, artık çare var, artık söyleyecek sözümüz var diyenlerle buluşup, ahlaklı, adaletli ve liyakatli yeni bir anlayış için yola çıktık. Meslektaşlarımızın ve evlatlarımızın geleceği için, kırmak dökmek için değil, yeniden inşa etmek için çıktık bu yola.”

“Güç zehirlenmesine kapılmadan, her zaman hakkın ve haklının yanında olmak için, konuşmak ve boş vaatlerde bulunmak için değil, sonuç almak ve hizmet üretmek için, beklenen ve özlenen sendika Mil-Diyanet Sen, Diyanet camiamızın yoğun ve samimi destekleriyle en kısa zamanda hedeflerine ulaşacağını” belirterek,  “Milli duruşu ile her zaman haktan yana çalışmalar yapmak üzere yola çıkan Mil-Diyanet Sen, çok kısa bir süre zarfında diyanet camiasının umudu haline gelmiştir.” dedi.

Mil-Diyanet Sen Başkanı Gül, açıklamasında, “Sendikacılığın dışında iftira, fitne, fesat ve ötekileştiren bir anlayışla hareket eden çevrelerin inadına, mazlumların yanında olacağız ve zalime karşı mücadele vereceğiz. Mil-Diyanet Sen, önce ahlâk ve maneviyat ilkesini bayrak edinmiştir. Önce ahlâk ve maneviyat bayrağını açarak yola çıkmıştır. Mil-Diyanet Sen olarak, ilke edindiğimiz ahlak ve maneviyat sancağını taşımayı kendimize borç bilmekteyiz. Kibir dağlarını, nezaket ve samimiyetle yıkmak için geliyoruz.” dedi.

MİL-DİYANET SEN GENEL MERKEZ
BASIN BÜROSU

Dini Haberler

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 3

  • Veysel Haliloğlu | 04 Aralık 2020 22:17

    Siyasi parti kursaymışsınız daha mantıklı olacakmış. Din adamlarının dahada yıpratılmasına sebep olacakmış gibi haydi hayırlısı

  • Sinan KADIOĞLU | 26 Ağustos 2019 20:54

    Selamunaleykum, Öncelikle sendikanın ismi dikkatimi çekti; Mil kelimesinin açılımını Milli olarak anladım ve yakışıklı bulmadım. Sanki diğer Diyanetsen ABD'li imamları mı temsil ediyor? Milli meselelerde başta Imamlarin oluşturduğu sendikalar olmak üzere bütün sendikaların ülkemizin yanında durması vazgeçilmez beklentimizdir. Bu beklentimizin karşılığını tam olarak alamadığımız aşikardır. Diyanet-Sen varken Diyanet mensuplarına hitap eden ikinci bir sendika kuruluyorsa bunun adı Hakiki Diyanet-Sen olmalı ve manifestosunda da: "DIB BAŞKANLIĞI personelini temsil eden bir sendikanın birinci vazifesi,mensupları arasındaki islam akidesinin bütünlüğünü bozanlarin sebep olduğu tahribatı gidermek için, tarihimize ve Kutsalımıza dil uzatan sözümona ILAHIYATCI sapkınların planlarını deşifre edip,zararlarını bertaraf etmek için..........bütün bunlar ile bırlıkte mensuplarımızın itibarını yeniden kazanmaları için..... En nihayerinde personelimizin zaten iyi durumda olan özlük haklarını ülke gerçeklerini gözardı etmeden daha da iyi duruma getirmek için sizinle yol arkadaşlığı yapmak istiyoruz" mealinde bir sesleniş olmalıydı. Mesele daha çok para,daha çok izin,daha çok.......ise,bunu hükümetten talep eden sendikalar zaten mevcuttur. Size âcizane tavsiyem,YÜZKIZARTICI suça bulaşmış fakat bir yolunu bulup görevine devam eden imam veya Kayyumlari sendikanıza üye yapmayın. 1400 yıllık ISLÂM Akidesini reddeden sapkın,cahil,ebleh adamları üye yapmayın. Üyeleriniz ile ilgili hukuk davalarında,yürürlükte olan Hukuk kurallarının yanında ISLAM HUKUKUNU da mutlaka dikkate alın. Haktan,Hakikatten ve Adaletten asla ayrılmayın. Sendikada yönetimi elde tutmak için diğerlerinin yaptığı gibi alingirli işlere bulaşmayın. Unutmayın Dünya fani,Ahiret bakidir.

  • Ahmet Altınkaynak | 26 Ağustos 2019 20:28

    Celaleddin hocam, farklı bir sendikadayım ama düşünceleriniz çok güzel. Allah razı olsun. otomobilanahtari.net

BUNLARA DA BAKIN