Mil-Diyanetsen Genel Başkanı Celaleddin Gül'den çok sert 30 Ağustos tepkisi

30 Ağustos üzerinden Diyanet'e saldıranlara karşı Mil Diyanet-Sen Genel Başkanı çok sert tepki gösterdi.

PAYLAŞ

Biz Bu Filmi Çok Gördük!

30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili camilerde okunan Cuma hutbesinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün adının anılmadığını bahane ederek Türk toplumunun milli ve manevî değerleri ile barışık olmayan zihniyetin Diyanet İşleri Başkanlığımıza karşı saldırıya geçmesini ve bir camide birkaç provokatörün, ibadetin huzur ve huşûsunu bozma girişimine üzülerek şahit olduk.
​Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyacımızın olduğu zor bir dönemden geçerken, özelde cennet vatanımız, genelde ümmet, içerden ve dışardan akıl almaz saldırılara maruz kalmaktadır.
​15 Temmuz darbe ve işgal girişiminin etkileri daha silinemeden yeni kalkışmalara zemin hazırlama niyetinde olanların ekmeğine yağ sürme amacıyla maalesef Diyanet İşleri Başkanlığımız hedef seçilmiştir.
​Devletimizin en güzide kurumlarından biri olan Diyanet İşleri Başkanlığı, her şeyden önce Anayasal bir kurum olup 633 sayılı yasa ile halkı din konusunda doğru bilgilendirme, aydınlatma ve rehberlik görevini hakkıyla yürütmek için gayret göstermektedir. Câmilerimiz siyaset arenası değil, manevi duyguların zirve yaptığı, ibadetlerin gönül huzuru içeresinde eda edildiği kutsal mekânlardır.
​Tarihî yıldönümlerinin kutlandığı zamanlarda irâd edilen hutbelerde, genel ifadelerle bütün Tarihî şahsiyetler yâd edilmekte, câmii dışındaki özel kutlamalarda ise isimler de zikredilmekte ve anılmaktadır. Mesela Çanakkale Şehitlerini anma programında bizzat Diyanet İşleri Başkanı Sayın Prof. Dr. Ali ERBAŞ, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını zikrederek dua etmişlerdir. Maksatları üzüm yemek değil, bağcı dövmek olanların belki de hayatlarında bir defa bile olsun Gazi’ye bir Fatiha okuduklarını da sanmıyoruz.
Yakın zamana kadar irtica paranoyasıyla millet üzerine Statüko kurmaya çalışan zihniyetin elleri boşa çıkınca, şimdi de Diyanet İşleri Başkanlığımızın kurumsal kimliğine saldıranları, ibadethanelerimizi sabote etmek isteyenleri ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün arkasına sığınarak toplumun huzurunu bozmaya çalışanları Mil-Diyanet Sen olarak şiddetle tel’în ediyor ve bu tür provokasyonların her daim karşısında olacağımızı herkesin bilmesini istiyoruz dedi. 

Mil-Diyanetsen Genel Başkanı
Celaleddin GÜL

Dini Haberler

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Ahmet Faik Sabuncu Denizli Emekli Edebiyat Öğretmeni | 06 Eylül 2019 10:10

    Cumaya gelip camide görevini yapan İmam Efendiye saygısızca müdahale eden heriflerin bizim aramızda yeri yoktur. Önce edepli olmayı öğrensinler. EDEP YAHU.

BUNLARA DA BAKIN