Mil-Diyanet Sen Kocaeli İl Başkanlığından 15 Temmuz mesajı

Mil-Diyanet Sen Kocaeli İl Başkanı Halil Fıngaloğlu 15 Temmuz mesajı yayınlayarak 'FETÖ'nün vatanımızı işgal girişimine karşı mücadele eden şehitlerimizi ve tüm kahramanlarımızı şükranla anıyorum.' dedi.

PAYLAŞ

 

Mil-Diyanetsen Kocaeli İl Başkanı Halil Fıngaloğlu yayınladığı 15 Temmuz mesajında, “İstiklâl ve istikbalimize kasteden FETÖ'nün darbe ve işgal girişimine karşı vatan savunması sırasında şehit olan tüm kahramanlarımızı şükranla anıyor; Sarsılmaz bir iman ve cesaret ile camilerden selâlar okuyarak aziz milletimizi meydanlara davet eden Ulubatlı Hasanlarımız olan din görevlilerimizi ve işgalcileri bertaraf eden aziz milletimizi saygıyla selamlıyorum.” Fıngaloğlu, “Mil-Diyanet Sen olarak, FETÖ gibi dinî istismar ederek, aziz milletimizi kandırmaya çalışan kişi ve kuruluşlara karşı tüm üyelerimizle birlikte mücadele vereceğimizi belirtiyoruz.

Hain fetö darbe girişiminin 4. Yıl dönümünde, Sayın Cumhurbaşkanımızın millî ve manevî sorun hâline geldiğini belirterek halkımızı mücadeleye davet ettiği LGBT örgütlerinin maalesef yine gücünü İstanbul sözleşmesinden alarak Peygamber efendimiz (sav)’e hakaret etmeleri bu yapıların fetö terör örgütü gibi ne kadar tehlikeli olduklarını göstermektedir.” diyen Fıngaloğlu “Sayın Cumhurbaşkanımıza karşı İstanbul sözleşmesini savunanları ve ‘İstanbul sözleşmesi çok kıymetlidir, ezdirmeyiz.’ açıklamasında bulunan Sayın Meral Akşeneri, Mil-Diyanetsen Kocaeli İl Başkanlığı olarak kınıyorum. Peygamberimize dil uzatan, eşcinsellerin yasal sığınağı olan İstanbul Sözleşmesi’nin ivedilikle iptal edilmesini bir kez daha belirtiyoruz.”

 

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN