Mil Diyanet Sen Kocaeli İl Başkanından bayram mesajı

PAYLAŞ

Rahmet ve mağfireti ile gönüllerimizi günahlardan arındıran; fazilet ve bereketi ile ruhlarımızı Allah'a yaklaştıran mübarek Ramazan ayını ihya etmenin sevinci ile; Bayrama bizleri ulaştıran, Yüce Rabbimize hamd ediyor, sevgili Peygamberimize salât ve selâm ediyorum.

Ramazan günlerinde olduğu gibi bayram günlerinde de  Yüce Allah'ın rahmeti bütün müminleri kuşatır. Bu rahmetten yararlanmak için milletimizin huzuru, birlik ve beraberliğimizin devamı, devletimizin bekâsi  ve koronavirüsünden kurtulmak için dua ve niyazda bulunmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle  pandemi süreçinde milletimize hizmet veren,  fedakâr ve cefakâr kardeşlerimin ve tüm İslam aleminin bayramını tebrik eder, Bayramın; Ülkemiz, gönül coğrafyamız , Alem-i İslâm ve bütün insanlığa hayırlar getirmesini Yüce rabbimizden niyaz ederim.

Ülkemizin huzuru bozmaya yönelik, mübarek Ramazan ayı içersinde İzmir'de  cami minarelerinden müzik çaldıran ve ona sevinenleri şiddette kınıyorum. Devletimizin suçluları en kısa zamanda yakalayıp gerekli cezayı vereceğine inanıyorum.

Ruhumun senden, İlâhi, şudur ancak emeli:

Değmesin mabedimin göğsüne nâmahrem eli.

Bu ezanlar - ki şahâdetleri dinin temeli -

Ebedî yurdumun üstünde benim inlemeli

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN