Mil Diyanet Sen'den yılbaşı mesajı

''Yılbaşının Müslümanlar katındaki yeri, yalnızca bir takvim değişikliğinden ibarettir.''

PAYLAŞ

Mil Diyanet Sen Genel Başkanı Celalettin GÜL, yılbaşı kutlamaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Genel Başkan Celalettin GÜL; ''Yılbaşı kutlamaları bahanesiyle “bir milleti içerden yıkmanın” en sinsi oyunu oynanmaktadır.'' dedi.

Genel Başkan açıklamalarının devamında; ''Eğlence adı altında, “gayri meşru ilişkilerin” sınırsızca yapıldığı bu gecede, aslında “bir neslin nasıl yozlaştırılacağı provaları yapılıyor.

Masum gibi gösterilen eğlencelerle dinlerinden ve geleneklerinden uzaklaştırılan gençler adım adım Hristiyanlığa yöneltilmektedir.

Ayrıca yeryüzünün çeşitli coğrafyalarında oluk oluk Müslüman kanı akarken, bu cinayeti de Yahudi ve Hristiyanlar işlerken Müslümanların bu kan ve gözyaşlarına aldırmadan kendisine düşmanlık edenlerle birlikte eğlenceye dalmaları din ve iman duygularıyla bağdaşmaz.

İster yılbaşı kutlamaları olsun, ister Noel olsun, her iki anlayış da, Türk milletinin karakterine, tarihine, dinine ve kültürel değerlerine tamamıyla ters düşen davranışlardır.

Her millet, kendi kültüründen, geleneğinden, toprağından, tarihinden ve dini inançlarından güç alır.'' ifadelerine yer verdi.

Ankara / Mümin Kutlamaz

Dini Haberler

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN