Meteoroloji'den Orta ve Doğu Karadeniz için yoğun kar uyarısı

Yarın akşam saatlerinden itibaren Orta ve Doğu Karadeniz'in kıyı illerinde yeniden yoğun kar yağışı beklendiği belirtildi.

PAYLAŞ

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yapmış olduğu açıklamaya göre, Doğu Karadeniz'in Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin illerinde devam etmekte olan kar yağışının, akşam saatlerinden sonra bölgede etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

Ancak yarın akşam saatlerinde yurdun kuzeydoğu kesimlerinin, Kafkaslar üzerinden gelen yeni bir soğuk ve yağışlı bir havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor. Bu nedenle, kar yağışlarının yoğun olmak üzere 1 Şubat Çarşamba gününe kadar Orta ve Doğu Karadeniz'in kıyı illeri Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin'de etkili olmaya devam etmesi bekleniyor.

Kar kalınlığının kıyı kesimlerde 20-50 santimetre, bölgenin hemen iç kesimlerinde ise 50-100 santimetre yüksekliğe erişeceği öngörülüyor.

Buzlanma ve dona karşı, ulaşımda aksamalar ile özellikle çığ tehlikesi gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

 

Kaynak: trthaber.com

Dini Haberler

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN