Mehmet Görmez, 15 Temmuz Diriliş Ödülüne layık görüldü

Türk Kızılayı ve Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu tarafından 15 Temmuz Diriliş Ödülüne layık görüldü.

PAYLAŞ

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Türk Kızılayı ve Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu (GENÇKONFED) tarafından “Hayat kısa paylaşmaya değer" temasıyla düzenlenen Kızılay Kısa Film Festivali Gençlik Ödülleri kapsamında, 15 Temmuz Diriliş Ödülüne layık görüldü.

Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanı Bilal Okudan, ‘önce ahlak ve maneviyat’ düsturunu her zaman ön planda tuttuklarını söyledi. Yaptıkları tüm çalışmalarda GENÇKONFED’in gençliğin ihyası ve inşasını önemsediklerini vurgulayan Okudan, ’Hayat kısa paylaşmaya değer’ temasıyla bağış yapma ve sosyal sorumluluk bilincini öne çıkarmak istediklerini kaydetti.
Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi desteğiyle düzenlenen Kızılay Kısa Film Festivali ödüllerinin 14 Ekim 2016’da Kahramanmaraş takdim edileceğini ifade eden Okudan, 15 Temmuz Darbe girişimi sırasında camilerden sala okutarak bir milletin dirilişini sağlayan Görmez’e de 15 Temmuz Diriliş Ödülünü takdim edeceklerini kaydetti.
Okudan, şöyle konuştu:

“Milletimiz en zor anlarını yaşadığı bir süreçte Türkiye biranda sala seslerini işiterek maneviyata sarıldı ve bu sayede 15 Temmuz gecesini atlatabildik. Bu çağrının mimarı Diyanet İşleri Başkanımıza Türkiye gençliği olarak hangi ödülü layık görsek azdır. Türkiye’nin en ücra köşelerinde dahi çağrısı ile okunan salalarla milyonlarca vatandaşımız tankların önüne set çekmiştir.”

Diğer taraftan festivalde bağış yapmanın öneminin anlatıldığı kısa filmlerde dereceye girenlerin yanı sıra edebiyat, eğitim, gençlik ve spor ödülleri de takdim edilecek.

Dini Haberler

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN