Kuzu kuzu 500 hainin ismini verdi

15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kaldığı otele saldıran suikast timindeki Astsubay Zekeriya Kuzu, TSK ve iş dünyasından FETÖ'cü 500 isim verdi.

PAYLAŞ

15 Temmuz gecesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Marmaris'te kaldığı otele 37 FETÖ'cü vatan haini 4 helikopterle saldırmıştı. Saldırıyı yöneten Çiğli 2'inci Ana Jet Üssü İmamı olan Astsubay Zekeriya Kuzu, saklandığı yerde, menfezin içinde yakalanmıştı.

17 saat Kuzu'nun sorgusunun sürdüğü ve 37 sayfalık ifade verdiği ortaya çıktı. Vatan hainin Ankara'dan gelen özel ekibe verdiği ifadesinde, TSK içinde halen bilinmeyen ve örgütten aldığı talimat gereği 'uyuyan hücre' olarak bekleyen subay ve astsubayların olduğunu ve onların faaliyetlerini tek tek anlattığı öğrenildi.

Kuzu kuzu konuştu

Zekeriya Kuzu'nun terör örgütü FETÖ yapılanmasına destek sağlayan iş adamlarının isimlerini verdiği belirtildi. Akşam gazetesinin haberine göre, gerek TSK içerisinde gerekse iş dünyasından 500 isim veren Kuzu'nun ifadesinin hemen ardından TSK ve iş dünyası içindeki gizli FETÖ'cülere yönelik operasyon için Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı ve İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının operasyon başlatacağı gelen bilgiler arasnıda. Zekeriya Kuzu'nun verdiği listede, bu güne kadar deşifre olmamış 57 imamın ismi de geçiyor.

Dini Haberler

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN