Kutsal topraklara yolculuk başladı

Hac farizasını yerine getirmek için yola çıkan ilk kafile, Gaziantep Havalimanı'ndan dualarla uğurlandı.

PAYLAŞ

Hac ibadetini yerine getirmek amacıyla kutsal topraklara gidecek ilk kafile hac yolunda.  Gaziantep Havalimanı’ndan dualarla uğurlanan hacı adaylarımız Medine’ye gitti.

6 Ağustos’ta İstanbul Atatürk Havalimanından 06.50’de, aynı gün Ankara Esenboğa Havalimanından saat 10.00’da kutsal yolculuğa çıkışlar devam edecek. Son hac kafilesi 4 Eylül’de yurttan ayrılmış olacak. 17 Eylül’de Medine ve Cidde havalimanlarından dönüşlerin sağlanacağı, kutsal yolculuğun son kafilesinin 7 Ekim’de ülkeye dönüşüyle birlikte tüm hacılar yurda gelmiş olacak.

Bu yıl 59 bin 200 hacı adayı kutsal topraklar da

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın hac organizasyonu kapsamında bu yıl ülkemizden 59 bin 200 hacı adayı kutsal topraklara gidecek.  Kutsal toprakları ziyaret edecek hacı adaylarının yüzde 43’ünü erkek, yüzde 57’sini de bayan hacı adayları oluşturuyor.

Gazi ve şehit yakınlarına 600 kişilik kontenjan ayrıldı

Daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da şehit yakınlarına, gazi ve gazi ailelerine 600 kişilik kontenjan ayrıldı. Kontenjanların tamamına kayıt yapıldı. Şehit yakınları ile gazi ve gazi aileleri kutsal topraklarda hac görevini yerine getirebilecek.

Bu yıl en yaşlı hacı adayı 100 yaşında

Kutsal topraklara gidecek hacı adaylarının içinden en genci Sakarya’dan 27.07.2016 doğumlu Adem Halil olurken en yaşlı hacı adayı da 1916 doğumlu Malatya’dan Fatma Arslan oldu.

 

Dini Haberler

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN