Kütahya İl Müftüsü gözaltına alındı

Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından haklarında yakalama kararı bulunan Kütahya Vali Yardımcısı Şükrü Özcan ile İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül gözaltına alındı.

PAYLAŞ

FETÖ Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik yürütülen soruşturma kapsamında Kütahya Vali Yardımcısı Şükrü Özcan ile İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül bu sabah Kütahya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince evlerinde tutuklandılar. Polisler, Özcan ve Gül'ün evlerinde arama yaptı. İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül'ün evinde çok sayıda belge ve dokümanın bulunduğu öne sürüldü.

MALATYA'YA GÖTÜRÜLDÜLER

Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen Vali Yardımcısı Özcan ile İl Müftüsü Gül'ün daha önce görev yaptıkları Malatya'da savcılığın yürüttüğü FETÖ/PYD soruşturması kapsamında haklarında yakalama ve gözaltı kararı çıkartıldığı belirtildi. Özcan ve Gül, işlemlerin ardından polisler tarafından Malatya'ya götürüldü.

7 KİŞİ DAHA ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Kütahya'da gözaltına alınan FETÖ'nün kurum imamları oldukları iddia edilen Mustafa Bakırdemir, Mehmet Yarılcan, Halil İbrahim Aktaş, Ali Akıncı, Cemalettin Demirelli, İbrahim Kökoğlu ve Cengiz Özyurt yapılan sorgulamaların ardından adliyeye sevk edildi.

Dini Haberler

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN