Kurbana yüzde 10 civarında zam

Türkiye Kasaplar Federasyonu Genel Başkan vekili Osman Yardımcı, bu sene kurbanlıklara yüzde 10 civarında zam yapılmasının öngörüldüğünü belirtti.

PAYLAŞ

Türkiye Kasaplar Federasyonu Genel Başkan vekili Osman Yardımcı “Kurbanlık ayrı bir sektördür. Yem ve mazot gibi masraflar arttığı için yüzde 10 dolayında bir zam olması bekleniyor. Geçen sene canlı dana kilosu 16 TL, keçi 14 TL, koyun ise 15 TL idi. Bu yıl dana 17- 18, koyun 17, keçi de 16 TL olur. Tahminimiz bu yönde fakat Et Balık ve Süt Kurumu’nun açıklamasını beklememiz gerekecek” dedi. Aynı zamanda Antalya Kasaplar Odası Başkanı olan Osman Yardımcı, yaklaşmakta olan Kurban bayramı öncesinde vatandaşları uyararak, kurbanlık hayvanlar konusunda herhangi bir sıkıntı olmadığını ve her yıl olduğu gibi bu yıl da elinde çok kurbanlık bulunan bazı kesimlerin sanki sayı yetmeyecekmiş gibi piyasayı speküle etmeye çalıştıklarını söyledi.

KURBAN BULAMAYAN BENİ ARASIN

İki kurban bayramına yetecek kadar hayvan stoklarının bulunduğunu vurgulayan Yardımcı, “Kurbanlıkların yetmeyeceği hususunda çıkartılan dedikodulara inanmayın. Bunun amacı fiyat yükseltmek. Açıklanan fiyatlarda mal bulamayanlar beni cep telefonumdan arayabilir” dedi.

Dini Haberler

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN