Kurban Bayramı tatilinde sevindiren haber! Başbakanlık duyurdu!

Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? sorusuna Başbakanlık'tan resmi açıklama yapıldı. Resmi açıklamaya göre, Kurban bayramı tatili 9 gün olacak.

PAYLAŞ

Başbakanlık yaptığı açıklamada Kurban Bayramı tatilinin memurlar için 9 gün olduğunu duyurdu. Başbakanlıktan yapılan açıklamada, emekli maaş ödemelerinin de 8-9 Eylül'de yapılacağı duyuruldu.

Başbakanlıktan alınan bilgilere göre, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanların 16 Eylül Cuma günü tam gün izinli sayılmasına ilişkin genelgeyi Başbakan Binali Yıldırım imzaladı.

Bu genelge doğrultuda, kurum yöneticilerince gerekli tedbirler alınarak  hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede  eleman bulundurulması kaydıyla, kamu kurum ve kuruluşlarındaki tüm çalışanlar,  Kurban Bayramı'nın ertesi günü olan (16 Eylül Cuma) tam gün idari izinli  sayılacaklar. Böylelikle Kurban Bayramı tatili de 9 gün olarak belirlenmiş oldu.

BAYRAMDAN ÖNCE EMEKLİ MAAŞLARI ÖDENECEK

Başbakan Binali Yıldırım, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan  memurlar ile SGK ve BAĞ-KUR emeklilerinin maaşlarının Kurban Bayramı'ndan  önce yatırılması için ilgili bakanlıklara talimat verdi.

Talimat üzerine maaş ödemelerinin 08-09 Eylül'de yapılması  kararlaştırıldı.

Dini Haberler

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN