İsrailli bakanlar Gazze'ye 'savaş' tehdidinde bulundu

İsrail dün Gazze'nin çeşitli bölgelerine saldırılar düzenlemesinin ardından İsrailli bakanlar, Gazze'ye yönelik yeni bir saldırının olabileceği mesajını verdi.

PAYLAŞ

İsrail gazetelerinden Yedioth Ahronoth'un haberine göre, İsrail Eğitim Bakanı ve Yahudi Evi Partisi lideri, aşırı sağcı siyasetçi Naftali Bennett, Gazze'ye yönelik bir savaşın yakın olduğunu söyledi. Benett, "Bir sonraki savaş an meselesi. Asıl soru savaşın olup olmayacağı değil ne zaman patlak vereceğidir. Hamas'ın, hayatı inşa etme yerine savaş araçlarına yatırım yapıyor." dedi.

Gazze ve Lübnan'da İsrail'in güvenliğine yönelik tehditlerin sürdüğünü belirten Benett, "İsrail sert bir şekilde karşılık vermeli. İsrail'in savaşı beraberlikle sona erdirmesi değil zafer kazanması gerekir." diye konuştu.

Haberde, Bennett'in bu açıklamayı nerede ve kime yaptığı konusunda herhangi bir bilgi verilmedi.

İsrail ordu radyosuna açıklamada bulunan İsrail İskan Bakanı Yoav Galant da "Gelecek ilkbaharda Hamas ile savaşa hazır olmalıyız." ifadelerinde bulundu.

Galant, bu gibi çatışmaların ilgili tarafının, tüneller kazan ve İsraillilere saldırıları sürdürmek için roketler üreten Hamas olduğunu ileri sürdü.

Hamas, konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmadı.

Gazze'deki İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, İsrail ordusunun dünden bu yana Gazze'ye 14 saldırı düzenlediği, saldırıda 3 Filistinlinin yaralandığı, çok sayıda binanın zarar gördüğü bildirilmişti. AA

Dini Haberler

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN