İsrail yanıyor!

İsrail'in bir çok bölgesinde devasa yangınlar çıktı. Yangınlar kontrol altına alınamıyor. İsrailli yetkililer halkı bazı yerleşim yerlerinden tahliye ediyor...

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

İsrail Devleti, ülkenin çeşitli bölgelerinde çıkan yangınları söndürmekte zorlanınca, Rusya, Yunanistan ve Hırvatistan'dan yardım isteğinde bulundu.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun ofisinden yapılan yazılı açıklamada, Netanyahu'nun Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Hırvatistan Başbakanı Andrej Plenkovic ile görüşmeler yaptığını duyurdu.

Netanyahu'nun görüşmeler sırasında, ülkenin bazı bölgelerinde dünden bu zamana kadar devam eden yangınları söndürebilmek için söz konusu olan ülkelerden özel uçak talebinde bulunduğu bilgileri aktarıldı.

Destek talebinde bulunulan ülkelerin talebe karşılık vererek, yangın söndürme uçakları göndermeyi kabul ettikleri bilgisi verilen açıklamalarda, Netanyahu'nun muhataplarına teşekkürlerini ilettiği ifade edildi.

İsrail sınırlarında dünden bu zamana kadar, Kudüs dahil 13 bölgede çıkan yangınlar, rüzgarın da etkisi ile kısa sürede yayılmıştı. Netanyahu'nun yangınlara müdahale edebilmek için Türkiye, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Yunanistan ve İtalya'dan da yardım talep edeceğini açıklanmıştır.

Kaynak: boyozhaber

Dini Haberler

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN