IŞİD'den Türk bayrağına hakaret!

El Bab'ta Türk Silahlı Kuvvetleri'ne yönelik intihar saldırılarında 16 askerin şehit olduğu ve 33 askerin de yaralandığı haberlerinin yankıları sürüyor...

PAYLAŞ

Fırat Kalkanı Operasyonu kapsamında El Bab bölgesinde yoğun çatışmalar sırasında, IŞİD, bombalı araçlarla 3 ayrı bölgede intihar saldırıları düzenlemişti. Bu saldırılarda 16 askerimiz şehit olurken, 33 askerimizde yaralanmıştı. Bu saldırılar sonrası kamuoyunda IŞİD'e yönelik tepki yükselirken, IŞİD bu kez saldırıda ele geçirdiğini iddia ettiği 1 tank, 1 buldozer ve 1 zırhlının videosunu sosyal medyadan paylaştı.

IŞİD'in paylaşmış olduğu videoda, Türk askerlerinin kamuflajlarının yanı sıra çelik yelekleri ve diğer ekipmanları da görülüyor. IŞİD terör örgütü militanları işi pislikleştirerek, bölgede buldukları bir Türk bayrağının üstünde tepindikleri görülüyor. Bu görüntüler ise Türk toplumunun tepkisini topladı.

Türk Askerleri Yakıldı İddiası!

Öte yandan IŞİD terör örgütü, kendine ait ajanslarca paylaştığı videosunda, IŞİD, iki Türk askerin yakılma anlarına ait olduğunu öne sürdüğü bir video yayınladı.

Sosyal medya üzerinden de paylaştıkları videoda IŞİD, Sefer Taş ve Fethi Şahin isimli iki Türk askerlerini yakarak şehit ediyor. Terör örgütü IŞİD'in, askerlerimizin naaşları üzerinden Türkiye ile pazarlık girişimlerinde bulunduğu da gelen haberler arasında. 

BBC Türkçe'ye konuşan Milli Savunma Bakanlığı yetkilileri, dün akşam sosyal medyada paylaşılan görüntülerin gerçek olup olmadığına ilişkin bir tespit yapılmasının ardından bakanlıktan konuyla ilgili bir açıklama yapılacağını söyledi.

Dini Haberler

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN