Halil FINGALOĞLU'ndan Başkan Erbaş'a destek

Mil-Diyanetsen Kocaeli İl Başkanlığı, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş hakkında yapılan suç duyurusu ile ilgili bir basın açıklaması yaptı ve suç duyurusunda bulunan kurumları kınadı.

PAYLAŞ

 Mil-Diyanetsen Kocaeli Şubesi İl Başkanı Halil Fıngaloğlu’nun yapmış olduğu açıklamada şu ifadeler yer aldı;

 Sebebi İstanbul Sözleşmesi "Muhterem Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Ali ERBAŞ Hocamızın 24.4.2020 tarihinde hutbe irad ederken kullanmış olduğu, "Ey insanlar! İslam zinayı en büyük haramlardan kabul ediyor. Lûtîliği, Eşcinselliği lanetliyor. Nedir bunun hikmeti. Hastalıkları beraberinde getirmesi ve nesli çürütmesidir.'' ifadelerine sözde İnsan Hakları Derneği (İHD) olan suç duyurusunda bulunmasını, akebinde Ankara ve İzmir Barolarının Diyanet İşleri Başkanımız ve yüce dinimizin emirlerini hedef alarak şuursuzca yaptıkları açıklamaları şaşkınlık ve ibretle izledik.

Saşkınlığımız; sesi çağlar öncesinden gelen bu sapkınlığı sözde İHD ve baroların savunarak, Allah'ın ayetlerini inkar eden cüretleri ve bunlara bu cesareti veren İstanbul Sözleşmesi'nin iptal edilmemesi sebebiyledir! "LUT KAVMİ GİBİ AYNI ZİHİNSEL YAPIYA SAHİP OLMALARI" Aldığımız ibret ise, anılan kurumların içinde bulunduğu takvim yılında yaşamalarına rağmen bundan nesiller önceki Lut Kavmi gibi aynı zihinsel yapıya sahip olmaları ve dogmatik bir yapıyla devletimiz içinde kurum haline gelmeleri.

Anayasanın 136. Maddesine göre toplumu dini açıdan aydınlatmaya çalışan Diyanet İşleri Başkanı Sayın Ali Erbaş hocamızı yıpratmaya çalışan bu kurumlar hakkında gerekenler yapılmazsa bir sonraki aşamada İslam dininin tüm emirlerine karşı saldırıya geçmeleri ve sapkınlıklarını açıktan yapar hale gelmeleri kimseyi şaşırtmamalıdır.

Mil-Diyanetsen Kocaeli İl Başkanlığı olarak tüm üyelerimizle birlikte muhterem Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Ali ERBAŞ Hocamızın 24.4.2020 tarihinde hutbe irad ederken kullanmış olduğu ifadelerin her bir harfine aynen katılarak, 

#AliErbaşYanlızDeğildir diyoruz. LGBT ve onlara hak veren yukarıda zikrettiğimiz kurumları büyük şaşkınlık ve ibretle kınadığımızı tüm kamuoyuna saygıyla arz ederiz."

 

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN