'Halep'te İnsanlık Ölmesin' kampanyasına öğrencilerden destek

Diyanet İşleri Başkanlığı ve TDV'nin öncülüğünde gerçekleştirilen Halep'teki mazlumlar ve mağdurlar için başlatılan kampanyaya öğrencilerden destek geldi.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Diyanet, geçen haftalarda “Halep’te İnsanlık Ölmesin” başlıklı insani yardım ve sosyal duyarlılık kampanyası başlatmıştı. Pınar Eğitim Kurumlarında okuyan öğrenciler de bu kampanyaya duyarsız kalmadılar.  

Pınar Eğitim Kurumları'nda öğrenim gören öğrenciler, aralarında toplamış oldukları 100 bin TL’lik çeki Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’e takdim etti.

Başkan Görmez, öğrencileri kabulünde yaptığı konuşmada, Halepli kardeşleri için aralarında yardım toplamalarından dolayı öğrencileri tebrik etti. Görmez,  “Bu genç evlatlarımızın, çocuklarımızın, öğrencilerimizin bu duyarlılığa sahip olması, bu duyarlılıklarını ifade etmek için aralarında yardım toplaması, getirip bize teslim etmesinin hem bizim açımızdan hem de Halep'teki kardeşleri açısından değeri çok büyüktür. Hepinizi tebrik ediyorum.” dedi.

Halepli kardeşlerinin çığlıklarına sessiz kalmadılar

“İslam dünyası çok zor süreçten geçiyor” diyen Başkan Görmez, İslam beldelerinde çok büyük katliamların yaşandığına dikkat çekerek:

 “Halep'te yüzyılın en büyük tahribatı yapıldı. Büyük bir medeniyet merkezi, Peygamberlerin, sahabelerin şehri, Halit Bin Velid'in fethettiği Halep’te, hepimizi üzen acımasız olaylar yaşandı. Hastanelerde yatan çocuklar bombalandı. Kuvözdeki çocukların üzerine bombalar yağdı. Onun için yardım etmekten öte, bu gençlerimizin her birinin kalbinde orada bu acıları yaşayan arkadaşlarının çığlığını işitmiş olmasının başlı başına Allah'ın katında çok büyük değeri vardır. Bunu, Halepli kardeşleri işittiği zaman çok daha değerli olacak."

Pınar Eğitim Kurumları Yöneticisi Ali Bulut ise “Dünyanın her neresinde herhangi bir Müslümanın başına bir şey gelse, öğrencilerimiz onu kalplerinde, yüreklerinde hissediyorlar. Rabbimiz, gönüllerimizden geçen dualarla Halep’teki kardeşlerimizi zafer lütfetsin” duasında bulundu.

Öğretmen ve öğrenciler, Halep için topladıkları yardım parasının çekini Başkan Görmez’e verdi. Başkan Görmez de öğrencilere kitap hediye etti.

Dini Haberler

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN