Hafızlık Tespit Sınavı ile ilgili Diyanetten açıklama

Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından ertelenen Hafızlık Tespit Sınavları ile ilgili duyuru yayınlandı. Detaylarını haber metnimizde...

PAYLAŞ

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ertelenen hafızlık tespit sınavı ile ilgili duyuru yayınladı. Duyuruda;

Ülkemizde yaşanan olağanüstü olaylar nedeniyle, Kur'an kurslarımızda ve dışarıdan kendi imkânlarıyla hafızlıklarını tamamlayan öğrenci ve vatandaşlarımıza yönelik olarak 18 Temmuz 2016 tarihinde başlamış olan Hafızlık Tespit Sınavları ileri bir tarihe ertelenmiştir. Bu ertelenen sınavlar, 20 Ağustos 2016 tarihinden itibaren başvuru durumuna göre müteakip günlerde sınav tamamlanıncaya kadar devam eden günlerde yapılacaktır.

​ Bu itibarla;

1.  Sınavlar, 18 Temmuz 2016 tarihli sınavda belirtilmiş olan sınav merkezlerinde gerçekleştirilecektir.

2.  Sınava ilişkin yapılacak iş ve işlemlerde 18 Temmuz 2016 tarihinde belirtilen hususlar (tarihler hariç) aynen dikkate alınacaktır.

3. Sınavların geç yapılmasından dolayı Ekim ayında planlanan Hafızlık Tespit Sınavı yapılmayacaktır. Bu sınavlara girmek isteyenler 20 Ağustos 2016 tarihli veya Ocak 2017 de yapılması planlanan sınava müracaatlarını yapacaklardır.

4. Müracaatları kaçırmış olan veya Ekim ayındaki sınava girmeyi planlayan adaylar 25 Temmuz-10 Ağustos 2016 tarihleri arasında müracaatlarını yapacaklardır. 

​5. 18 Temmuz 2016 tarihinde yapılmayan sınavlar için müracaatını yapmış olanların müracaatları geçerli olup tekrar müracaat yapmalarına gerek yoktur.

6. ​Sınava dışarıdan müracaat edeceklerin başvuruları il/ilçe müftülüklerince, Kur'an kurslarında kayıtlı olanların müracaatları ise kurs yöneticileri tarafından gerçekleştirilecektir.

7.  18 Temmuz 2016 tarihinde yapılmayan sınavlar için Sınav Giriş Belgesi alan ve yeniden müracaat eden adaylar 15 Ağustos 2016 tarihinden itibaren yeni Sınav Giriş Belgelerini il/ilçe müftülüklerinden alabilirler.

     İlgililere duyurulur.

Dini Haberler

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN