Güncel

Günde 7 milyon maske üretecek Türk firmadan 100 ülkeye ihracat hedefi Günde 7 milyon maske üretecek Türk firmadan 100 ülkeye ihracat hedefi
CHP Çoklu Baro'yu Anayasa Mahkemesi'ne götürüyor! CHP Çoklu Baro'yu Anayasa Mahkemesi'ne götürüyor!
Gıdaların raf ömrünü uzatan projeleri ile Türkiye ikincisi oldular Gıdaların raf ömrünü uzatan projeleri ile Türkiye ikincisi oldular
Ayasofya'yı kendine dert edinmiş bir sendika: Mil-Sen Ayasofya’yı kendine dert edinmiş bir sendika: Mil-Sen
Örgütten olmayan pilotları tansiyon ilacıyla elediler! Örgütten olmayan pilotları tansiyon ilacıyla elediler!
Skandal görüntüye bir gözaltı! Dini-Haberler.net Skandal görüntüye bir gözaltı! Dini-Haberler.net
Asker uğurlama törenlerine kısıtlama - Dini-Haberler.net Asker uğurlama törenlerine kısıtlama - Dini-Haberler.net
81 ilde 'Koronavirüs Tedbirleri Denetimi' yapılacak 81 ilde "Koronavirüs Tedbirleri Denetimi" yapılacak
Danıştay'da Ayasofya duruşması yapıldı Danıştay'da Ayasofya duruşması yapıldı
Görme engelli Ravzanur 12 ayda hafız oldu! - Dini-Haberler.Net Görme engelli Ravzanur 12 ayda hafız oldu! - Dini-Haberler.Net
'Merkez Bankası faizi sabit tutarak cesaretli davrandı' 'Merkez Bankası faizi sabit tutarak cesaretli davrandı'
Sel sigortasına talep artıyor Sel sigortasına talep artıyor
Evini su basan yaşlı kadın 20 kedisi için ağladı evden çıkmak istemedi Evini su basan yaşlı kadın 20 kedisi için ağladı evden çıkmak istemedi
HSYK'nın 2020 Ana Kararnamesi Yayımlandı HSYK'nın 2020 Ana Kararnamesi Yayımlandı
Yüksek Adalet Divanı'nın verdiği tüm kararlar hükümsüz! Yüksek Adalet Divanı'nın verdiği tüm kararlar hükümsüz!
Danıştay kararı olan Kariye Camii neden açılmıyor? Ayasofya açılacak mı? Danıştay kararı olan Kariye Camii neden açılmıyor? Ayasofya açılacak mı?
İstanbul Yeditepe Konserleri ile ilgili iddialar gerçek dışıdır! İstanbul Yeditepe Konserleri ile ilgili iddialar gerçek dışıdır!
Cumhurbaşkanı Erdoğan normalleşmede yeni adımları açıkladı! Cumhurbaşkanı Erdoğan normalleşmede yeni adımları açıkladı!
Güncel Haberleri

Günde 7 milyon maske üretecek Türk firmadan 100 ülkeye ihracat hedefi

Hijyen ve temizlik kategorilerindeki 33 yıllık deneyimlerini maske sektörüne aktardıklarını belirten Hayat Kimya Türkiye Genel Müdürü Enes Çizmeci, 'Yılda 2.5 milyar adet ve günde 7 milyon adet üretim kapasitemizle cerrahi maske kategorisinde dünyanın en büyük Türk üreticisi olarak sektöre giriş yaptık. Cerrahi maskelerde kullanılan en önemli hammaddelerden biri olan non-woven dediğimiz dokumasız kumaşı kendi bünyemizde üretiyoruz. Bu sayede, kendi hammaddesiyle üretim yapan tek cerrahi maske üreticisiyiz' diye konuştu.

CHP Çoklu Baro'yu Anayasa Mahkemesi'ne götürüyor!

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, çoklu baro düzenlemesine ilişkin Anayasa Mahkemesi'ne başvuracaklarını açıkladı.

Gıdaların raf ömrünü uzatan projeleri ile Türkiye ikincisi oldular

Kültür Fen Lisesi, bu yıl 51'incisi düzenlenen TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında, kimya dalında Türkiye ikincisi oldu. 12 dalda 216 projenin yer aldığı yarışmada 10'uncu sınıf öğrencileri Yusuf Kaan Güreler ve Eren Uzunöz, danışman öğretmenleri Hande Akarlar eşliğinde 'Kitosan Kurkumin ve Zeytin Yaprağı Ekstraktı Katkılı Anti-bakteriyel Yenilebilir Gıda Ambalajı' konulu projeleriyle başarıya ulaştı. Projelerinde, zeytin ağacının faydalarından yararlanan öğrenciler, yenilebilir anti-bakteriyel ve anti-viral ambalajlar elde ederek günümüzde kullanılan kanserojen ve toksisiteye sahip ambalajların önüne geçmeyi amaçlıyor.

Ayasofya’yı kendine dert edinmiş bir sendika: Mil-Sen

Tüm sendikaların ve siyasilerin televizyonları başında Danıştay’ın Ayasofya kararını izledikleri bir günde; hem dini hem kültürel değerlerine sahip çıkan maneviyatçı, ilkeli ve liyakatli sendikalar topluluğu MİL-SEN’in Ayasofya Camii’sinin açılışındaki heyecanına, sevincine şahit olduk.

Örgütten olmayan pilotları tansiyon ilacıyla elediler!

FETÖ'nün itirafçı imamları askeri okullarda okuyan adayların ilişiğinin kesilmesi ve Türk Silahlı Kuvvetlerinde görevde olan pilotların aktif görevlerinin engellenmesi amacıyla izlenen yöntemleri anlattı.

Skandal görüntüye bir gözaltı! Dini-Haberler.net

İstanbul'da küçük yaştaki kuzenine sigara içirmeye çalışan ve bu anları sosyal medya üzerinden yayınlayan şüpheli gözaltına alındı. Aile ve Çalışma Bakanlığı konuyla ilgili inceleme başlattı.

Asker uğurlama törenlerine kısıtlama - Dini-Haberler.net

İstanbul, Ankara, Malatya, Hatay ve Kahramanmaraş'ta konvoylu, eğlenceli asker uğurlama törenlerine yasak geldi.

81 ilde "Koronavirüs Tedbirleri Denetimi" yapılacak

İçişleri Bakanlığı, 8 Temmuz'da ülke genelinde, koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyulup uyulmadığını denetleyecek.

Danıştay'da Ayasofya duruşması yapıldı

Danıştay 10. Dairesindeki duruşmada, Sürekli Vakıflar Tarihi Eserlere ve Çevreye Hizmet Derneğinin avukatı Selami Karaman, Ayasofya'nın camiden müzeye dönüştürülmesine yönelik Bakanlar Kurulu kararının iptalini istedi.

Bartholomeos'tan Ayasofya densizliği!

Fener Rum Patriği Bartholomeos, İslam Alemi için önemli olan Fethin şanlı sembolü Ayasofya Camii'ne ilişkin haddini aşan açıklamalarda bulundu.

Görme engelli Ravzanur 12 ayda hafız oldu! - Dini-Haberler.Net

Konya'da yaşayan görme engelli Karapınar İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Ravzanur Koçaker, Kur'an-ı Kerim'i 12 ayda ezberledi.

'Merkez Bankası faizi sabit tutarak cesaretli davrandı'

Altınbaş Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Emre Alkin, Merkez Bankası Para Politikası Kurulu'nun politika faizini değiştirmeyerek yüzde 8.25'te sabit tutmakla doğru yaptığını belirterek şu yorumu yaptı:

Sel sigortasına talep artıyor

Önce Bursa ardından İstanbul'da meydana gelen şiddetli yağış sonrası birçok ev ve işyerini su bastı. Sel felaketi nedeniyle mahsur kalan ve hayatını kaybeden insanlar oldu. Vatandaşların evleri hasar gördü, araçlar kullanılamaz hale geldi. Doğal afetlerin sık sık yaşanması akıllara bu zararı kimin karşılayacağını getiriyor. Konut, işyeri, fabrika ve araçta sel ve su baskını nedeniyle oluşan doğal zararı sigorta şirketleri karşılıyor. Kaskolu araçlarda zararın tamamı kesinti olmadan karşılanıyor, sel ve su baskını muafiyeti aranmıyor. Ancak ev ve işyerinde yüzde 2'lik bir muafiyet var.

Evini su basan yaşlı kadın 20 kedisi için ağladı evden çıkmak istemedi

İstanbul'da dün öğlen saatlerinde etkili olan şiddetli yağış su baskınlarına neden oldu. Başakşehir Şahintepe Mahallesi'nde bir gecekonduda yalnız yaşayan 70 yaşındaki Mukaddes Pehlivan'ın evini de su bastı. Evde 20 kedi ve 10 köpekle yaşayan Pehlivan'ın yıkık, dökük harabe bir evde 6 yıldır yaşadığı ortaya çıktı. Kimsesi olmayan ve 1 yıl önce de annesini kaybeden Pehlivan 'çocuklarım' dediği kedi ve köpeklerini bırakıp evden çıkmak istemedi.

HSYK'nın 2020 Ana Kararnamesi Yayımlandı

Hakimler ve Savcılar Kurulunun 2020 Ana Kararnamesi'yle adli yargıda 4 bin 163, idari yargıda 465 hakim ve savcı ile 18 Cumhuriyet başsavcısının görev yeri değişti.

Yüksek Adalet Divanı'nın verdiği tüm kararlar hükümsüz!

Yassıada kararlarını yok sayılmasına yönelik hazırlanan karar Meclis Anayasa Komisyonu'nda oy birliğiyle kabul edildi.

Danıştay kararı olan Kariye Camii neden açılmıyor? Ayasofya açılacak mı?

1945 yılında Bakanlar Kurulu kararı ile müze haline getirilen Kariye Camii'nin ibadete açılması için Danıştay, Müslümanların ümitlerini arttıran yönde bir karara imza atmıştı.

İstanbul Yeditepe Konserleri ile ilgili iddialar gerçek dışıdır!

İstanbul Yeditepe Konserlerinin maliyeti ile ilgili sosyal medyada yayımlanan haberlere İletişim Başkanlığı'ndan cevap geldi. Açıklamada, "Bu iddialar kesinlikle gerçek dışıdır." denildi.

Son Dakika! Valiler Kararnamesi yayımlandı! 41 valinin yeri değişti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararlarına göre 41 ilin valisi değişti.

Toplam 311 haber.