Güncel

Prof. Dr. Mehmet Bulut: Türkiye İslam ülkelerine rol model oluyor Prof. Dr. Mehmet Bulut: Türkiye İslam ülkelerine rol model oluyor
Fatih Erbakan'dan Araç İçinde Sigara Yasağına Açıklama Geldi! Fatih Erbakan'dan Araç İçinde Sigara Yasağına Açıklama Geldi!
Altan Elmas'tan MB'nin faiz indirimi sonrası bankalara çağrı Altan Elmas'tan MB'nin faiz indirimi sonrası bankalara çağrı
Uyuşmazlıklar bu merkezde 90 günde çözüme kavuşacak Uyuşmazlıklar bu merkezde 90 günde çözüme kavuşacak
Siparişler down sendromlu gençler için Siparişler down sendromlu gençler için
Meteoroloji'den 13 il için son dakika uyarısı! Meteoroloji'den 13 il için son dakika uyarısı!
Mil-Diyanetsen Genel Başkanı Celaleddin Gül'den çok sert 30 Ağustos tepkisi Mil-Diyanetsen Genel Başkanı Celaleddin Gül'den çok sert 30 Ağustos tepkisi
Bir döneme damgasını vuran Şule Yüksel Şenler vefat etti Bir döneme damgasını vuran Şule Yüksel Şenler vefat etti
Yeniden Refah Partisi'nden Davutoğlu ve Babacan tepkisi Yeniden Refah Partisi'nden Davutoğlu ve Babacan tepkisi
Ekonomist Prof. Dr. Emre Alkin: Türkiye'nin elle tutulur bir hikayeye ihtiyacı var Ekonomist Prof. Dr. Emre Alkin: Türkiye'nin elle tutulur bir hikayeye ihtiyacı var
Market poşeti ücretlendi manav poşetlerine talep patladı Market poşeti ücretlendi manav poşetlerine talep patladı
Diyarbakır'lı Anne Azmiyle Oğlunu Terörün Pençesinden Kurtardı Diyarbakır'lı Anne Azmiyle Oğlunu Terörün Pençesinden Kurtardı
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı büyük bir skandala imza attı! Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı büyük bir skandala imza attı!
Furkan Vakfı Davasında Alparslan Kuytul'un Tutukluğuna devam kararı çıktı Furkan Vakfı Davasında Alparslan Kuytul'un Tutukluğuna devam kararı çıktı
Fatih Erbakan'dan Hükümetin Memur Maaş Zammı Teklifine Tepki! Fatih Erbakan'dan Hükümetin Memur Maaş Zammı Teklifine Tepki!
Ataşehir Belediyesi'nden su baskınları açıklaması Ataşehir Belediyesi'nden su baskınları açıklaması
Telefon dolandırıcılığında 7 ayda 51 tutuklu - Günce Haberler - dinihaberler Telefon dolandırıcılığında 7 ayda 51 tutuklu - Günce Haberler - dinihaberler
Uzman Pedagog Oya Akbaş: Çocuklara mahremiyet eğitimi 5 yaşında ailede başlamalı Uzman Pedagog Oya Akbaş: Çocuklara mahremiyet eğitimi 5 yaşında ailede başlamalı
Meteoroloji Konya için sağanak yağış uyarısında bulundu! Meteoroloji Konya için sağanak yağış uyarısında bulundu!
Prof. Dr. Birkan: Turizm Türkiye'nin petrolüdür Prof. Dr. Birkan: Turizm Türkiye'nin petrolüdür
Güncel Haberleri

Prof. Dr. Mehmet Bulut: Türkiye İslam ülkelerine rol model oluyor

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (İZÜ) bünyesinde faaliyet gösteren İslam ve Küresel İlişkiler Merkezi (CIGA), Uluslararası İslam Dünyası Konferansı başladı. Farklı ülkelerden gelen akademisyenler, konferansta Müslümanların çoğunlukta olduğu (Mısır, Pakistan, Cezayir, Sudan, Türkiye, Endonezya) ülkelerdeki güncel problemleri ele alarak çözüm önerileri sundu.

Fatih Erbakan'dan Araç İçinde Sigara Yasağına Açıklama Geldi!

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan araçlarında sigara içenlere gelen cezalarla ilgili eleştirilerde bulundu.

Altan Elmas'tan MB'nin faiz indirimi sonrası bankalara çağrı

Konutder ve Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Z. Altan Elmas, Merkez Bankası'nın faiz indirimi kararını değerlendirdi. Elmas, 'MB ilkini temmuz ayında yaptığı 425 baz puan faiz indirimini bugün 325 baz puanla devam ettirmesini gayrimenkul sektörü olarak olumlu buluyoruz. Enflasyonun eylül ve ekim aylarında da baz etkisiyle yüzde 10'un biraz daha altına düşeceğini düşünüyoruz. Dolayısıyla 325 baz puanın temkinli bir duruş olduğunu söyleyebiliriz' diye konuştu.

Uyuşmazlıklar bu merkezde 90 günde çözüme kavuşacak

Arabulucuların, avukatların ve hukuki uyuşmazlıklarını çözüme kavuşturmak isteyenlerin ihtiyaçlarına yönelik özel olarak hazırlanan arabuluculuk merkezi T.A.M. Çözüm Merkezi açıldı. Çözüm merkezi ile zaman yetersizliğinden dolayı çözüme ulaşmayan ihtilafın kalmayacağı ifade ediliyor. Mahkeme sürecinde ortalama 1,5 yılı bulan bilirkişi raporlarının 9 günde teslim edilmesi ve uyuşmazlıkların 90 günde çözüme kavuşturulması hedefleniyor.

Siparişler down sendromlu gençler için

İstanbul Şişli'de down sendromlu çocuklar ve ebeveynlerinin çalıştığı, tüm geliri Down sendromlu çocuklara aktarılan Down Cafe Şişli'de yapılan yemekler Glovo'nun desteğiyle artık evlere ve iş yerlerine de ulaşabilecek. Yapılan iş birliği kapsamında Alternatif Yaşamı Destekleme Derneği bünyesinde kurulan kafede anne elinden çıkan lezzetler için Glovo üzerinden verilen siparişlerde teslimat ücreti verilmeyecek.

Meteoroloji'den 13 il için son dakika uyarısı!

Meteoroloji'den 13 il için son dakika uyarısı!

Mil-Diyanetsen Genel Başkanı Celaleddin Gül'den çok sert 30 Ağustos tepkisi

30 Ağustos üzerinden Diyanet'e saldıranlara karşı Mil Diyanet-Sen Genel Başkanı çok sert tepki gösterdi.

Bir döneme damgasını vuran Şule Yüksel Şenler vefat etti

Imanı ve ideallerinden taviz vermeyen, örnek bir müslüman, örnek bir hanimefendi olan Şule Yüksel Şenler hanımefendi hakka yürüdü.

Yeniden Refah Partisi'nden Davutoğlu ve Babacan tepkisi

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Cemil Çolak, "Yeni bir parti türetmeye çalışıyorlar. Televizyonlarda program üstüne program, açıyorum kanalı Abdullah Gül, Davutoğlu, Ali Babacan, açıyorum diğer kanalı yine bu. Kim Davutoğlu, ne Davutoğlu'su, Yeniden Refah Partisi geliyor." dedi.

Ekonomist Prof. Dr. Emre Alkin: Türkiye'nin elle tutulur bir hikayeye ihtiyacı var

Altınbaş Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Ekonomist Prof. Dr. Emre Alkin, küresel piyasalarda yaşanan dalgalanmalar ile Türk Lirası'nın değerindeki ani düşüşü değerlendirdi. Prof. Dr. Alkin, küresel piyasalarda, çeşitli ülke paralarının ABD doları karşısında sert şekilde gerilemesinin arkasında, ABD Başkanı Donald Trump'ın G7 Zirvesi öncesi Çin ile ilgili yaptığı değerlendirmelerin yattığını belirtti.

Market poşeti ücretlendi manav poşetlerine talep patladı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kaynakların verimli kullanılması ve plastik poşetlerden kaynaklanan çevre kirliliğinin önlenmesi amacıyla  1 Ocak'ta yürürlüğe giren kanunla birlikle market poşetleri 25 kuruş karşılığında satılmaya başlandı. İlk 8 ayda market poşetlerinin kullanımı yüzde 70 oranında azalırken, manav reyonunda kullanılan ince poşetlere talep ise yüzde 100'ü geçti. 

Diyarbakır'lı Anne Azmiyle Oğlunu Terörün Pençesinden Kurtardı

Diyarbakır'da anne Hacire Akar, HDP'lilerce dağa kaçırıldığını iddia ettiği oğlu Mehmet Akar için dört gündür HDP İl Başkanlığı önündeki mücadelesiyle oğlunu terörün pençesinden kurtardı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı büyük bir skandala imza attı!

Toplu sözleşme görüşmelerinin tıkanmasıyla milyonlarca memurun gözü hakem heyeti’ne çevrildi... Bu süreçte büyük bir skandalın yaşandığı da ortaya çıktı…

Furkan Vakfı Davasında Alparslan Kuytul'un Tutukluğuna devam kararı çıktı

Adana'da Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfına yönelik soruşturma kapsamında, haklarında 5 ayrı suçtan 21 yıla kadar hapis cezası istenen, vakfın kurucu genel başkanı Alparslan Kuytul'un da aralarında yer aldığı ikisi tutuklu 45 sanığın yargılandığı davanın duruşması görüldü.

Fatih Erbakan'dan Hükümetin Memur Maaş Zammı Teklifine Tepki!

Yeniden Refah Partisi Lideri ve Erbakan Vakfı Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, 2020-2021 yılları için hükümetin memur maaş zammı teklifine ilişkin sert açıklamalarda bulundu.

Ataşehir Belediyesi'nden su baskınları açıklaması

Su taşkınlarının nedenlerinin sıralandığı basın açıklamasında, 'İstanbul'da dün etkili olan sağanak yağış nedeniyle İçerenköy mahallemizin bazı sokakları yağmurdan olumsuz etkilendi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Çamaşırcı Deresi'nin paralelinde yaptığı yol çalışmasında atık su için bir noktaya kadar geniş kollektörler yerleştirdi. Ancak söz konusu kollektörler D-100 (E-5) Karayolu'nun altından geçirilmediği için, dünkü yağışla beraber İlçemizde taşkınlar yaşandı. Ata Sokak'taki su taşkınına da İSKİ'nin kollektörü neden oldu' ifadelerine yer verildi.

Toplam 157 haber.