Güncel

Furkan Vakfı Davasında Alparslan Kuytul'un Tutukluğuna devam kararı çıktı Furkan Vakfı Davasında Alparslan Kuytul'un Tutukluğuna devam kararı çıktı
Fatih Erbakan'dan Hükümetin Memur Maaş Zammı Teklifine Tepki! Fatih Erbakan'dan Hükümetin Memur Maaş Zammı Teklifine Tepki!
Ataşehir Belediyesi'nden su baskınları açıklaması Ataşehir Belediyesi'nden su baskınları açıklaması
Telefon dolandırıcılığında 7 ayda 51 tutuklu - Günce Haberler - dinihaberler Telefon dolandırıcılığında 7 ayda 51 tutuklu - Günce Haberler - dinihaberler
Uzman Pedagog Oya Akbaş: Çocuklara mahremiyet eğitimi 5 yaşında ailede başlamalı Uzman Pedagog Oya Akbaş: Çocuklara mahremiyet eğitimi 5 yaşında ailede başlamalı
Meteoroloji Konya için sağanak yağış uyarısında bulundu! Meteoroloji Konya için sağanak yağış uyarısında bulundu!
Prof. Dr. Birkan: Turizm Türkiye'nin petrolüdür Prof. Dr. Birkan: Turizm Türkiye'nin petrolüdür
'Türkiye'nin Depreminde 20. Yıl: Bellek, Yapılanma, Gelecek' çalıştayı düzenlendi 'Türkiye'nin Depreminde 20. Yıl: Bellek, Yapılanma, Gelecek' çalıştayı düzenlendi
Üretim fazlası kumaşlardan kanserli çocuklara gelir! Üretim fazlası kumaşlardan kanserli çocuklara gelir!
TOKİ'den Ankara'da açık artırma ile arsa satışı TOKİ'den Ankara'da açık artırma ile arsa satışı
Sabiha Gökçen'de bayram yoğunluğu sürüyor Sabiha Gökçen'de bayram yoğunluğu sürüyor
Uzmanından uyarı: Kurban etini en az bir saat dinlendirin Uzmanından uyarı: Kurban etini en az bir saat dinlendirin
Eski MHP Milletvekili Ümit Özdağ'dan Diyanet'e çağrı! Eski MHP Milletvekili Ümit Özdağ'dan Diyanet'e çağrı!
Kamudan çıkarılanlar ve iadeleriyle ilgili yeni KHK yayımlandı Kamudan çıkarılanlar ve iadeleriyle ilgili yeni KHK yayımlandı
Meteoroloji'den Orta ve Doğu Karadeniz için yoğun kar uyarısı Meteoroloji'den Orta ve Doğu Karadeniz için yoğun kar uyarısı
Şike ve Odatv davalarının eski hâkimi Mehmet Ekinci tutuklandı Şike ve Odatv davalarının eski hâkimi Mehmet Ekinci tutuklandı
Facebook ve Twitter dini ve milli içerikli sayfaları kapatıyor Facebook ve Twitter dini ve milli içerikli sayfaları kapatıyor
Referandumda süreç nasıl işleyecek? Dini Haberler Referandumda süreç nasıl işleyecek? Dini Haberler
Konya'da cami girişindeki çatı çöktü: 4 yaralı - Dini Haberler Konya'da cami girişindeki çatı çöktü: 4 yaralı - Dini Haberler
Dolara karşı tek çare Erbakan Hoca'nın İslam Dinarı Dolara karşı tek çare Erbakan Hoca'nın İslam Dinarı
Güncel Haberleri

Furkan Vakfı Davasında Alparslan Kuytul'un Tutukluğuna devam kararı çıktı

Adana'da Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfına yönelik soruşturma kapsamında, haklarında 5 ayrı suçtan 21 yıla kadar hapis cezası istenen, vakfın kurucu genel başkanı Alparslan Kuytul'un da aralarında yer aldığı ikisi tutuklu 45 sanığın yargılandığı davanın duruşması görüldü.

Fatih Erbakan'dan Hükümetin Memur Maaş Zammı Teklifine Tepki!

Yeniden Refah Partisi Lideri ve Erbakan Vakfı Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, 2020-2021 yılları için hükümetin memur maaş zammı teklifine ilişkin sert açıklamalarda bulundu.

Ataşehir Belediyesi'nden su baskınları açıklaması

Su taşkınlarının nedenlerinin sıralandığı basın açıklamasında, 'İstanbul'da dün etkili olan sağanak yağış nedeniyle İçerenköy mahallemizin bazı sokakları yağmurdan olumsuz etkilendi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Çamaşırcı Deresi'nin paralelinde yaptığı yol çalışmasında atık su için bir noktaya kadar geniş kollektörler yerleştirdi. Ancak söz konusu kollektörler D-100 (E-5) Karayolu'nun altından geçirilmediği için, dünkü yağışla beraber İlçemizde taşkınlar yaşandı. Ata Sokak'taki su taşkınına da İSKİ'nin kollektörü neden oldu' ifadelerine yer verildi.

Telefon dolandırıcılığında 7 ayda 51 tutuklu - Günce Haberler - dinihaberler

Telefon dolandırıcıları binlerce insanı mağdur etti. Kimi büyük paralar kaybetti kimi ise evinden, arabasından oldu. Kontör dolandırıcılığı olarak tanımlanan sistemde 'Adınız terör örgütüne karıştı' yalanıyla insanları dolandıran kişilere yönelik emniyet güçleri birçok operasyon düzenledi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün verilerine göre 2019 yılının ilk 7 ayında kontör dolandırıcılığı hakkında 195 ihbar alındı 67 vaka aydınlatıldı, 51 kişi ise tutuklandı. 2018 yılında ise 449 ihbar alınırken 105 olay aydınlatıldı, şüphelilerden 93'i tutuklandı.

Uzman Pedagog Oya Akbaş: Çocuklara mahremiyet eğitimi 5 yaşında ailede başlamalı

Her geçen gün artan istismar olaylarına karşı aile bilincinin artırılması gerekiyor. Çocuğun mahremiyet eğitiminin 5 yaşından itibaren ailede başlaması gerektiğini anlatan Pedagog Oya Akbaş, 'Çocuk kendine yapılanın iyi ya da kötü olduğunu algılayamaz. Fakat aile burada çocuğa belli bölgeler açısından eğitimler vermeli. Bir aile 5-6 yaşından itibaren çocuğuna, vücudunda nerelerin ellenmemesi gerektiğini, bunun sakıncalarını, kim olursa olsun, aile fertleri ya da öğretmeni de olsa bunun tehlikeli olacağını anlatmalıö diye konuştu.

Meteoroloji Konya için sağanak yağış uyarısında bulundu!

Meteorolojinin son değerlendirmelere göre, hava parçalı ve yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde Aksaray ve Karaman, sabah ve gece saatlerinde Konya'nın doğusu ve güneyi ile öğle saatlerinden itibaren Niğde çevresinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü, sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Prof. Dr. Birkan: Turizm Türkiye'nin petrolüdür

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2019'a ilişkin ikinci çeyrek turizm gelir istatistiklerine göre, yüzde 13,2 artarak 7 milyar 973 milyon 963 bin dolar oldu. Turizm sektörünün şu anda çok iyi durumda olduğuna dikkat çeken Atılım Üniversitesi İşletme Fakültesi Turizm İşletmeciliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. İbrahim Birkan, Türkiye'nin en başarılı sektörlerinin başında turizm sektörünün yer aldığını ifade etti.

'Türkiye'nin Depreminde 20. Yıl: Bellek, Yapılanma, Gelecek' çalıştayı düzenlendi

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan İstanbul Bilgi Üniversitesi Travma ve Afet Çalışmaları Uygulamalı Ruh Sağlığı Yüksek Lisans Program Direktörü Prof. Dr. Tamer Aker, depreme yönelik çalışmaların afetlerle canlandığını sonrasında ise unutulduğunu vurguladı.

Üretim fazlası kumaşlardan kanserli çocuklara gelir!

Türkiye'de her yıl yaklaşık 3 bin 500 çocuğun kanser hastası olduğu belirtiliyor.  Kanser, çocuklarda, erişkinlere oranla 100 kat daha az görülse de yarattığı tahribat çok daha fazla. Tıbbi tedavinin yanı sıra moral durumunun da büyük önem taşıdığı hastalıkla mücadelede her destek hayati değerde. Hastalıkla paralel ilerleyen zorluklarda hastayı ve yakınlarını yalnız bırakmamak, onların karşılaştıkları engellerde onlara el uzatmak, hem tedavi sırasında büyük bir güç sağlıyor hem de iyileşme konusunda kayda değer bir etki yaratıyor.

TOKİ'den Ankara'da açık artırma ile arsa satışı

TOKİ'den yapılan açıklamaya göre, açık artırma müzayedesi 5 Eylül Perşembe günü saat 13.30'da, TOKİ'nin Ankara Merkez Binası'nda yapılacak. Ticaret ve konut alanı niteliğinde olan 2 arsa toplam 299 milyon 996 bin 510 TL muhammen bedel ve yüzde 25 peşin, 48 ay vadeli olarak satılacak.

Sabiha Gökçen'de bayram yoğunluğu sürüyor

Kurban Bayramı tatili dün mesai bitimiyle birlikte başladı. Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki yolcu hareketliliği arife günü de devam etti. Tatilini İstanbul dışında geçirmek için hava ulaşımını tercih eden binlerce yolcu, sabahın erken saatlerinden itibaren Sabiha Gökçen Havalimanı'nda yoğunluğa neden oldu. Terminallerin girişindeki güvenlik kontrol noktalarından itibaren başlayan yoğunluk, biletleme işlemlerinin gerçekleştirildiği check-in kontuarları ve pasaport kontrol noktalarında da devam etti. Havalimanı yetkililerinin aldığı önlemler sonucunda yolcular sorunsuz bir şekilde uçaklarına gitti.

Uzmanından uyarı: Kurban etini en az bir saat dinlendirin

Kurban Bayramı'na çok az bir süre kaldı.  İstanbul Rumeli Üniversitesi, Rektör Yardımcısı ve Koruyucu Sağlık Uzmanı Prof. Dr. Oğuz Özyaral, yaz mevsimine denk gelen Kurban Bayramı'nda etlerin muhafaza edilmesi ve tüketilmesi noktasında dikkat edilmesi gereken hususlara dikkat çekti.

Eski MHP Milletvekili Ümit Özdağ'dan Diyanet'e çağrı!

Ümit Özdağ, referandum sürecinde camilerde bazı imamların vaazlarında referandumda “Evet” oyu verilmesi ile ilgili diyanete çağrıda bulundu.

Kamudan çıkarılanlar ve iadeleriyle ilgili yeni KHK yayımlandı

Olağanüstü hal kapsamında kamu görevinden çıkarılanlar ve göreve iade edilenlere ilişkin listelerin de bulunduğu yeni KHK Resmi Gazete'de yayımlandı.

Meteoroloji'den Orta ve Doğu Karadeniz için yoğun kar uyarısı

Yarın akşam saatlerinden itibaren Orta ve Doğu Karadeniz'in kıyı illerinde yeniden yoğun kar yağışı beklendiği belirtildi.

Şike ve Odatv davalarının eski hâkimi Mehmet Ekinci tutuklandı

Şike ve Odatv davalarının aranan eski hâkimi Mehmet Ekinci, Gülen örgütü soruşturması kapsamında tutuklandı.

Toplam 144 haber.