Eğitim

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin Bağ görevinden uzaklaştırıldı Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin Bağ görevinden uzaklaştırıldı
Öğretmenlerin il dışı atama sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak? Öğretmenlerin il dışı atama sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak?
YKS sonuçları açıklandı YKS sonuçları açıklandı
YKS'nin TYT oturumunda 5 aday birinciliği paylaştı YKS'nin TYT oturumunda 5 aday birinciliği paylaştı
Yeni tehlike: Mavi Bebek! Mavi Bebek çocukları nasıl tehdit ediyor? Yeni tehlike: Mavi Bebek! Mavi Bebek çocukları nasıl tehdit ediyor?
'Uzaktan eğitimi başarıyla tamamladık' 'Uzaktan eğitimi başarıyla tamamladık'
Ebeveynler dikkat: Çocuğunuz internette istismara maruz kalıyor olabilir Ebeveynler dikkat: Çocuğunuz internette istismara maruz kalıyor olabilir
Sözleşmeli öğretmen kadrosu için başvurular yarın başlıyor Sözleşmeli öğretmen kadrosu için başvurular yarın başlıyor
ÖSYM sınav yeri değişikliği taleplerini alacak ÖSYM sınav yeri değişikliği taleplerini alacak
Öğrenciler kendi okullarında LGS'ye girecek Öğrenciler kendi okullarında LGS'ye girecek
TYT sınavı bu yıl için 165 dakikaya çıkarıldı TYT sınavı bu yıl için 165 dakikaya çıkarıldı
Okullar bayramdan sonra açılacak! İşte detaylar Okullar bayramdan sonra açılacak! İşte detaylar
İhtisas Kursu Kursiyer Seçim Yazılı Sınavı Ertelendi İhtisas Kursu Kursiyer Seçim Yazılı Sınavı Ertelendi
EBA şifreleri velilerin cep telefonuna gönderecek EBA şifreleri velilerin cep telefonuna gönderecek
Son dakika… Bakanlık milyonları ilgilendiren programı açıkladı Son dakika… Bakanlık milyonları ilgilendiren programı açıkladı
Son dakika... ÖSYM sınav takvimi güncellendi: 9 sınav ertelendi (ÖSYM sınavları ne zaman?) Son dakika... ÖSYM sınav takvimi güncellendi: 9 sınav ertelendi (ÖSYM sınavları ne zaman?)
Uzaktan eğitim 23 Mart'ta başlıyor Uzaktan eğitim 23 Mart'ta başlıyor
Son dakika... Özel eğitim ve sürücü kursları da tatil Son dakika... Özel eğitim ve sürücü kursları da tatil
YÖK bazı rektörleri 'koronavirüs' gündemiyle acil toplantıya çağırdı YÖK bazı rektörleri 'koronavirüs' gündemiyle acil toplantıya çağırdı
'Okul stresi çocukları yalana sevk edebilir' 'Okul stresi çocukları yalana sevk edebilir'
Eğitim Haberleri

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin Bağ görevinden uzaklaştırıldı

YÖK, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin Bağ'ın görevinden uzaklaştırıldığını bildirdi.

Öğretmenlerin il dışı atama sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak?

MEBBİS öğretmen girişi ile öğrenilebilecek olan il dışı atama sonuç ekranına haberimizden erişebilirsiniz. Peki il dışı atama sonuçları ne zaman ve saat kaçta açıklanacak?

YKS sonuçları açıklandı

2020-YKS sonuçları açıklandı. Sonuçlar, "sonuc.osym.gov.tr" adresinden öğrenilebilecek.

YKS'nin TYT oturumunda 5 aday birinciliği paylaştı

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın TYT oturumunda Ankara, Antalya, Aydın, Çorum, Nevşehir'den 5 aday birinciliği paylaştı.

Yeni tehlike: Mavi Bebek! Mavi Bebek çocukları nasıl tehdit ediyor?

İnternette öldüren oyun tehlikesi yeni bir oyunla yeniden gündeme geldi. Mavi Balina'dan sonra Mariam adlı bir başka tehlikeli internet oyunu piyasaya sürülmüştü. Şimdi de çocuklar için tehlikeli olan Mavi bebek oyunu ortaya çıktı.

'Uzaktan eğitimi başarıyla tamamladık'

Yükseköğretim Kurulu'nun (YÖK) Covid-19 pandemi sürecinde eğitime uzaktan devam etme kararı almasının ardından, İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Meslek Yüksekokulu (MYO) olarak 10 yıllık uzaktan öğretim tecrübesi ve sahip oldukları CATS (Computer Aided Training & Educational Services) sistemi ile öğrencilerine ulaşmaya devam ettiklerini belirten İKÜ MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Sinan Kesici, '26 örgün öğretim, üç ikinci öğretim programıyla hiç ara vermeden senkron ve asenkron olarak eğitim-öğretim dönemini başarıyla tamamladık' diye konuştu.

Ebeveynler dikkat: Çocuğunuz internette istismara maruz kalıyor olabilir

Video paylaşım platformu Youtube'da ortaya çıkan birkaç video kanalı, uygunsuz içerikleri nedeniyle kamuoyundan büyük tepki topladı. Söz konusu içeriklere yönelik tepkilerin büyümesinin ardından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı açıklama yaparak söz konusu Youtube kanalında yer alan videolarda aile ve toplum yapısını bozan, genel ahlak kurallarına aykırı ve çocuk istismarı içeren ifadelerin yer aldığının tespit edildiğini belirterek ilgili kurumlara ve savcılığa başvuruda bulunulduğunu açıkladı. Çocukların ilgisini çekecek biçimde animasyon olarak hazırlanmış çok sayıda videonun yer aldığı kanalın ise 516 bin üyesi bulunuyor.

Sözleşmeli öğretmen kadrosu için başvurular yarın başlıyor

Sözleşmeli öğretmen kadrosu ön başvuru ve sözlü sınav merkezi tercihleri, yarından itibaren 12 Haziran'a kadar alınacak.

ÖSYM sınav yeri değişikliği taleplerini alacak

ÖSYM, YKS ve MSÜ'ye başvuranlardan, atandıkları sınav merkezinin bulunduğu ilden farklı ilde ikamet etmek zorunda kalan ve bu nedenle sınav merkezi değişikliği yapmak isteyenlerin değişiklik taleplerinin alınacağını açıkladı.

Öğrenciler kendi okullarında LGS'ye girecek

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "LGS'de her öğrenci kendi okulunda sınava girecek. Sınav 2 oturumdan oluşacak. 45 dakikalık bir ara bulunacak ve çocuklarımız okulun bahçesine çıkacaklar." dedi.

TYT sınavı bu yıl için 165 dakikaya çıkarıldı

TYT sınavında geçen yıl verilen 135 dakikalık süre, yalnızca bu yıl için 30 dakika daha ilave süre ile 165 dakikaya çıkarıldı.

Okullar bayramdan sonra açılacak! İşte detaylar

16 Mart'tan bu yana kapalı olan okulların açılış programı belli oldu. İşte öğrencilerin merakla beklediği detaylar...

İhtisas Kursu Kursiyer Seçim Yazılı Sınavı Ertelendi

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet sitesinden yaptığı duyuruda "İhtisas Kursu Kursiyer Seçim Yazılı Sınavı"nın ertelendiği belirtti.

EBA şifreleri velilerin cep telefonuna gönderecek

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Eğitim Bilişim Ağı (EBA) şifresini alamayan her öğrencinin velisinin cep telefonuna çocuğuyla ilgili şifre gönderileceğini belirtti.

Son dakika… Bakanlık milyonları ilgilendiren programı açıkladı

Milli Eğitim Bakanlığı, yeni tip corona virüsü (Covid-19) dolayısıyla eğitime verilen arada yapılacak uzaktan eğitimle ilgili haftalık ders programını paylaştı.

Son dakika... ÖSYM sınav takvimi güncellendi: 9 sınav ertelendi (ÖSYM sınavları ne zaman?)

SON DAKİKA HABERİ: ÖSYM, corona virüs önlemleri kapsamında 2020 sınav takviminde güncelleme yaptı, 9 sınavın tarihini erteledi.

Uzaktan eğitim 23 Mart'ta başlıyor

Koronavirüs önlemleri kapsamında okullardaki bir haftalık tatilin ardından, 23 Mart'ta uzaktan eğitim başlayacak. Öğrenciler, EBA üzerinden okuldaymış gibi tüm derslerine erişebilecek. Uzmanlar aileleri dikkat dağınıklığına karşı uyarıyor.

Son dakika... Özel eğitim ve sürücü kursları da tatil

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, özel öğretim kursları, rehabilitasyon merkezleri ve sürücü kursu gibi kurumların da 16-30 Mart'ta tatil olacağını açıkladı.

YÖK bazı rektörleri 'koronavirüs' gündemiyle acil toplantıya çağırdı

Üniversitelerde yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yönelik önlemlerin belirleneceği toplantı devam ediyor.

Toplam 45 haber.