Dünya

Fatih Erbakan'dan BOP eşbaşkanlığı çıkışı Fatih Erbakan'dan BOP eşbaşkanlığı çıkışı
Dr. Eray Güçlüer: Esir almalar önlenmek istenmedi, asıl hedef İran Dr. Eray Güçlüer: Esir almalar önlenmek istenmedi, asıl hedef İran
Türk şirketten Rusya'ya otel yatırımı Türk şirketten Rusya'ya otel yatırımı
Bilinçsiz rekabet çocukların üzerinde travma etkisi yapabiliyor! Bilinçsiz rekabet çocukların üzerinde travma etkisi yapabiliyor!
Ticaret savaşları ABD-Çin yatırımlarını vurdu Ticaret savaşları ABD-Çin yatırımlarını vurdu
ABD-Çin ticaret savaşı yeniden kızıştı ABD-Çin ticaret savaşı yeniden kızıştı
İsrailli bakanlar Gazze'ye 'savaş' tehdidinde bulundu İsrailli bakanlar Gazze'ye 'savaş' tehdidinde bulundu
Avusturya'da başörtüsü yasağı protesto edildi Avusturya’da başörtüsü yasağı protesto edildi
Trump'ın vize yasağı ABD İç Güvenlik Bakanlığınca askıya alındı Trump'ın vize yasağı ABD İç Güvenlik Bakanlığınca askıya alındı
Filistinli Alimler Heyeti'nin 3. Olağan Genel Kurulu toplandı Filistinli Alimler Heyeti’nin 3. Olağan Genel Kurulu toplandı
Türkiye-İsrail ilişkileri normalleşmesi sürecinde! Dini haberler Türkiye-İsrail ilişkileri normalleşmesi sürecinde! Dini haberler
Son dakika haberi: camiye silahlı saldırı, 6 ölü Son dakika haberi: camiye silahlı saldırı, 6 ölü
İsrail'in yeni konut kararına Filistin'den tepki | Dini Haberler İsrail'in yeni konut kararına Filistin'den tepki | Dini Haberler
Fransa Dışişleri Bakanından flaş çıkış:Barış için tek yol iki devlet Fransa Dışişleri Bakanından flaş çıkış:Barış için tek yol iki devlet
Filistin direnişinin simge ismi Şeyh Raid Salah serbest bırakılıyor Filistin direnişinin simge ismi Şeyh Raid Salah serbest bırakılıyor
İsrail Başbakanı Netanyahu ABD Büyükelçisini Başbakanlığa çağırdı İsrail Başbakanı Netanyahu ABD Büyükelçisini Başbakanlığa çağırdı
El Bab Operasyonunda 3 Türk Askeri Yaralandı El Bab Operasyonunda 3 Türk Askeri Yaralandı
Fırat Kalkanı operasyonunda yaralanan asker şehit oldu Fırat Kalkanı operasyonunda yaralanan asker şehit oldu
Halep'ten 50 bin sivilin tahliye olması bekleniyor Halep'ten 50 bin sivilin tahliye olması bekleniyor
Son dakika haberi: Halep'te ateşkes sağlandı Son dakika haberi: Halep'te ateşkes sağlandı
Dünya Haberleri

Fatih Erbakan'dan BOP eşbaşkanlığı çıkışı

Fırat'ın Doğusu'nda başlatılan Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin değerlendirmelerde bulunan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, ABD'yi işaret ederek, "Kuklalarla uğraştığımız kadar kuklacıya odaklanmazsak bu sıkıntılardan kurtulamayız" dedi.

Dr. Eray Güçlüer: Esir almalar önlenmek istenmedi, asıl hedef İran

Husilerin askeri sözcüsü Yahya Seri, önceki gün düzenlediği basın toplantısında, Suudi Arabistan'ın güneyindeki Necran bölgesinde 'Allah'tan Gelen Zafer' adlı operasyona dair açıklamalarda bulunmuş, 3 tümenin bozguna uğratıldığını belirterek yüzlerce koalisyon askerinin esir alındığını ve zırhlı araçların da ele geçirildiğini duyurmuştu. Toplantıda ayrıca askerlere yapılan operasyon, zırhlı araçların ve askerlerin ele geçirilmesi, öldürülen askerlerin cesetleri ve esir alınanların grup halindeki görüntüleri dağıtılmıştı. 

Türk şirketten Rusya'ya otel yatırımı

Petrol, doğalgaz, yenilenebilir enerji ve turizm alanında faaliyet gösteren Yükselir Group, Rusya'da gerçekleştirdikleri toplantıda üçüncü büyük otel yatırımını St. Petersburg ve Moskova'ya yapma kararı aldıklarını açıkladı. Şirketin yönetim kurulu üyeleriyle yatırım planlarını masaya yatırdıklarını belirten Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Yüksel, 'Hangi ülkeye ne kadar yatırım yapacağımızı, hangi ülkelerden çekileceğimizi, hangi sektörlere yatırım yapmamızın daha avantajlı olacağını görüşüp karara bağladık. Aynı zamanda bir dönem boyunca faaliyet gösterdiğimiz ülkelerde görev yapacak olan ülke yöneticilerimizin atamasını gerçekleştirdik. Rusya'daki toplantımızın sonucunda bu yılki en önemli yatırımımızı Rusya'ya yapma kararı aldık' dedi.

Bilinçsiz rekabet çocukların üzerinde travma etkisi yapabiliyor!

'OYUN FORMATINDAN UZAKLAŞMAYIN'

Ticaret savaşları ABD-Çin yatırımlarını vurdu

Rhodium Group tarafından yayınlanan bir  rapora göre, ABD ve Çin arasındaki doğrudan yatırımlar bu yılın ilk altı ayında, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 18 azalarak 13 milyar dolara düştü. 

Yatırımlarda meydana gelen gerilemede ticaret savaşlarının oluşturduğu belirsizlik ve küresel ekonomik yavaşlamanın yanı sıra Çin tarafından uygulanan sermaye kontrolleri de etkili oldu.

Yavaşlayan Çin ekonomisi nedeniyle Pekin yönetiminin, ülke dışına sermaye kaçışını engellemeye çalıştığını anlatan Rhodium Group, Başkan Trump'ın Çinli yatırımlara karşı daha sıkı denetleme getirmesinin de Çin'in ABD'deki yatırımlarını olumsuz etkilediğini kaydetti.

Sonuç olarak, Çinli firmaların ABD'deki birleşme ve satın alma faaliyetleri 2016'daki 46 milyar dolarlık zirvesinden 2017'de 29 milyar dolara, 2018'de 5 milyar dolara ve 2019 ilk 6 ayında sadece 3.5 milyar dolara düştü. 

Çin'in ABD'deki doğrudan yatırımlarında en büyük gerileme emlak ve otelcilik sektöründe görüldü. Bu alanda Çinli firmaların yatırımları 2016'da 8.66 milyar dolardan yüzde 97 düşüşle bu yılın ilk yarısında 280 milyon dolara indi. 

Bir çok Çinli şirket Trump'ın koyduğu yeni gümrük vergilerini bypass edebilmek için Amerika'ya doğrudan imalat yatırımı yapmayı planlıyordu ancak ticaret savaşlarının daha da sertleşmesi bu planların iptal olmasına neden oldu. 

HNA, Anbang ve Wanda vb büyük Çinli gruplar 2018'de Amerika'da 13 milyar dolarlık varlık satışı gerçekleştirdi. 2018 yılında Çinli firmalar ABD yatırımlarından nette 8 milyar dolarlık çıkış yapmış oldu.

ABD-Çin ticaret savaşı yeniden kızıştı

'Trump yönetimi söz konusu olduğunda öngörülerde bulunmak güç' diyen Doç. Dr. Tolga Demiryol, ABD-Çin ticaret savaşında yaşanabilecek gelişmeleri değerlendirdi.

İsrailli bakanlar Gazze'ye 'savaş' tehdidinde bulundu

İsrail dün Gazze'nin çeşitli bölgelerine saldırılar düzenlemesinin ardından İsrailli bakanlar, Gazze'ye yönelik yeni bir saldırının olabileceği mesajını verdi.

Avusturya’da başörtüsü yasağı protesto edildi

Başörtüsüne kısmi yasak getiren yeni yasa tasarısı Avusturya'da protesto edildi.

Trump'ın vize yasağı ABD İç Güvenlik Bakanlığınca askıya alındı

Başkan Donald Trump’ın yedi Müslüman ülke vatandaşlarına vize ve ülkeye giriş yasağı uygulayan Başkanlık Kararnamesi ABD İç Güvenlik Bakanlığınca askıya alındı.

Filistinli Alimler Heyeti’nin 3. Olağan Genel Kurulu toplandı

Yurt Dışındaki Filistinli Alimler Heyeti’nin 3. Olağan Genel Kurul toplantısı İstanbul'da yapıldı.

Türkiye-İsrail ilişkileri normalleşmesi sürecinde! Dini haberler

İsrail ile en son 2010 yılında yapılan siyasi istişareler bugün Ankara’da yeniden başladı.

Son dakika haberi: camiye silahlı saldırı, 6 ölü

Dün Kanada'nın Quebec eyaletinin başkenti Quebec'te bir camiye düzenlenen saldırıda 6 kişinin öldüğü, 8 kişinin yaralandığı bildirildi.

İsrail'in yeni konut kararına Filistin'den tepki | Dini Haberler

Filistin Devlet Başkanlığı Sözcüsü Ebu Rudeyne, İsrail'in yeni konut kararına tepki gösterdi.

Fransa Dışişleri Bakanından flaş çıkış:Barış için tek yol iki devlet

Ortadoğu Barış Konferansına ev sahipliği yapan Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Marc Ayrault, İsrail ve Filistin arasında iki devletli çözümün barışı getireceğini söyledi.

Filistin direnişinin simge ismi Şeyh Raid Salah serbest bırakılıyor

Filistin direnişinin simge isimlerden Şeyh Raid Salah, 17 Ocak'ta, siyonist İsrail'in zindanlarından özgürlüğüne kavuşacak.

İsrail Başbakanı Netanyahu ABD Büyükelçisini Başbakanlığa çağırdı

İsrail Başbakanı Netanyahu, Yahudi yerleşim birimlerine ilişkin Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin kararının ardından ABD Büyükelçisini durumu açıklamaya çağırdı

Toplam 39 haber.