Dünya

Yeniden Refah Partisi'nden 'Libya' açıklaması Yeniden Refah Partisi'nden 'Libya' açıklaması
İran, Ukrayna uçağının insani hatayla vurulduğunu açıkladı İran, Ukrayna uçağının insani hatayla vurulduğunu açıkladı
 Gazze'deki tüneller Kasım Süleymani'nin fikriydi  Gazze'deki tüneller Kasım Süleymani'nin fikriydi
Erbakan Hocadan İran'a tarihi ders! Erbakan Hocadan İran'a tarihi ders!
Kasım Süleymani Kudüs şehididir, ömrünü Filistin direnişine adadı Kasım Süleymani Kudüs şehididir, ömrünü Filistin direnişine adadı
Birileri, Doğu Türkistan'da zulüm yok! mu dedi? Birileri, Doğu Türkistan'da zulüm yok! mu dedi?
Terör devleti katil israil, hasta bebeklere de acımıyor Terör devleti katil israil, hasta bebeklere de acımıyor
Kızıl Çin, Kur'an-ı Kerim ve İncil'i değiştirmeye teşebbüs ediyor Kızıl Çin, Kur'an-ı Kerim ve İncil'i değiştirmeye teşebbüs ediyor
Nobel Barış Ödülü alan Myanmar liderinin 'Soykırım' Davası Uluslararası Adalet Divanında! Nobel Barış Ödülü alan Myanmar liderinin ‘Soykırım’ Davası Uluslararası Adalet Divanında!
3 Milyon Uygur Türk'ü Çin zülmü altında! 3 Milyon Uygur Türk’ü Çin zülmü altında!
Fatih Erbakan'dan BOP eşbaşkanlığı çıkışı Fatih Erbakan'dan BOP eşbaşkanlığı çıkışı
Dr. Eray Güçlüer: Esir almalar önlenmek istenmedi, asıl hedef İran Dr. Eray Güçlüer: Esir almalar önlenmek istenmedi, asıl hedef İran
Türk şirketten Rusya'ya otel yatırımı Türk şirketten Rusya'ya otel yatırımı
Bilinçsiz rekabet çocukların üzerinde travma etkisi yapabiliyor! Bilinçsiz rekabet çocukların üzerinde travma etkisi yapabiliyor!
Ticaret savaşları ABD-Çin yatırımlarını vurdu Ticaret savaşları ABD-Çin yatırımlarını vurdu
ABD-Çin ticaret savaşı yeniden kızıştı ABD-Çin ticaret savaşı yeniden kızıştı
İsrailli bakanlar Gazze'ye 'savaş' tehdidinde bulundu İsrailli bakanlar Gazze'ye 'savaş' tehdidinde bulundu
Avusturya'da başörtüsü yasağı protesto edildi Avusturya’da başörtüsü yasağı protesto edildi
Trump'ın vize yasağı ABD İç Güvenlik Bakanlığınca askıya alındı Trump'ın vize yasağı ABD İç Güvenlik Bakanlığınca askıya alındı
Filistinli Alimler Heyeti'nin 3. Olağan Genel Kurulu toplandı Filistinli Alimler Heyeti’nin 3. Olağan Genel Kurulu toplandı
Dünya Haberleri

Yeniden Refah Partisi'nden 'Libya' açıklaması

Yeniden Refah Partisi Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Doğan Bekin Libya meselesi ile ilgili son gelişmeleri değerlendirdi.

İran, Ukrayna uçağının insani hatayla vurulduğunu açıkladı

Genelkurmay Başkanlığı açıklamasında, Ukrayna Havayollarına ait yolcu uçağının "hassas askeri bir noktanın" üzerinden geçerken "insani hata" sonucu hava savunma sistemi tarafından yanlışlıkla düşürüldüğünü ifade etti.

 Gazze'deki tüneller Kasım Süleymani'nin fikriydi

Hamas'ın Lübnan temsilcisi Ahmed Abdulhadi: ''Gazze'deki tüneller Kasım Süleymani'nin fikriydi ve kendisi Gazze'ye birkaç kez geldi.''

Erbakan Hocadan İran'a tarihi ders!

TÜRKİYE-İRAN konusunda içi boş ve fitne kokan yorumlar yapıp maval okuyanlar, Erbakan Hoca size sesleniyor..!!!

Kasım Süleymani Kudüs şehididir, ömrünü Filistin direnişine adadı

Hamas lideri İsmail Heniyye son sözü söyledi: Kasım Süleymani Kudüs şehididir, ömrünü Filistin direnişine adadı

Birileri, Doğu Türkistan'da zulüm yok! mu dedi?

Çin Komünist Partisi Uygur Kızlarını Satılığa Çıkarttı.

Terör devleti katil israil, hasta bebeklere de acımıyor

Filistin Sağlık Bakanı Mey Keyle, İsrail'in Gazzelilere tedavi amacıyla kentin dışına çıkış izni vermemesinin hastalar hakkında "öldürülme kararı" anlamına geldiğini söyledi.

Kızıl Çin, Kur'an-ı Kerim ve İncil'i değiştirmeye teşebbüs ediyor

Çin'i yöneten Komünist Parti, resmi ideolojisine uymadığı gerekçesiyle Kur'an ve İncil'i yeniden yazmak için girişimlere başladı.

Nobel Barış Ödülü alan Myanmar liderinin ‘Soykırım’ Davası Uluslararası Adalet Divanında!

Arakanlı Müslümanlar’a yönelik soykırım iddialarına yanıt vermek üzere Myanmar Lideri Aung San Suu Kyi, Birleşmiş Milletler Uluslararası Adalet Divanı karşısında savunmasına başladı.

3 Milyon Uygur Türk’ü Çin zülmü altında!

Doğu Türkistan’da Müslümanlara yönelik yapılan işgal ve işkenceler sürekli yeni bir boyut kazanarak devam etmektedir.

Fatih Erbakan'dan BOP eşbaşkanlığı çıkışı

Fırat'ın Doğusu'nda başlatılan Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin değerlendirmelerde bulunan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, ABD'yi işaret ederek, "Kuklalarla uğraştığımız kadar kuklacıya odaklanmazsak bu sıkıntılardan kurtulamayız" dedi.

Dr. Eray Güçlüer: Esir almalar önlenmek istenmedi, asıl hedef İran

Husilerin askeri sözcüsü Yahya Seri, önceki gün düzenlediği basın toplantısında, Suudi Arabistan'ın güneyindeki Necran bölgesinde 'Allah'tan Gelen Zafer' adlı operasyona dair açıklamalarda bulunmuş, 3 tümenin bozguna uğratıldığını belirterek yüzlerce koalisyon askerinin esir alındığını ve zırhlı araçların da ele geçirildiğini duyurmuştu. Toplantıda ayrıca askerlere yapılan operasyon, zırhlı araçların ve askerlerin ele geçirilmesi, öldürülen askerlerin cesetleri ve esir alınanların grup halindeki görüntüleri dağıtılmıştı. 

Türk şirketten Rusya'ya otel yatırımı

Petrol, doğalgaz, yenilenebilir enerji ve turizm alanında faaliyet gösteren Yükselir Group, Rusya'da gerçekleştirdikleri toplantıda üçüncü büyük otel yatırımını St. Petersburg ve Moskova'ya yapma kararı aldıklarını açıkladı. Şirketin yönetim kurulu üyeleriyle yatırım planlarını masaya yatırdıklarını belirten Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Yüksel, 'Hangi ülkeye ne kadar yatırım yapacağımızı, hangi ülkelerden çekileceğimizi, hangi sektörlere yatırım yapmamızın daha avantajlı olacağını görüşüp karara bağladık. Aynı zamanda bir dönem boyunca faaliyet gösterdiğimiz ülkelerde görev yapacak olan ülke yöneticilerimizin atamasını gerçekleştirdik. Rusya'daki toplantımızın sonucunda bu yılki en önemli yatırımımızı Rusya'ya yapma kararı aldık' dedi.

Bilinçsiz rekabet çocukların üzerinde travma etkisi yapabiliyor!

'OYUN FORMATINDAN UZAKLAŞMAYIN'

Ticaret savaşları ABD-Çin yatırımlarını vurdu

Rhodium Group tarafından yayınlanan bir  rapora göre, ABD ve Çin arasındaki doğrudan yatırımlar bu yılın ilk altı ayında, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 18 azalarak 13 milyar dolara düştü. 

Yatırımlarda meydana gelen gerilemede ticaret savaşlarının oluşturduğu belirsizlik ve küresel ekonomik yavaşlamanın yanı sıra Çin tarafından uygulanan sermaye kontrolleri de etkili oldu.

Yavaşlayan Çin ekonomisi nedeniyle Pekin yönetiminin, ülke dışına sermaye kaçışını engellemeye çalıştığını anlatan Rhodium Group, Başkan Trump'ın Çinli yatırımlara karşı daha sıkı denetleme getirmesinin de Çin'in ABD'deki yatırımlarını olumsuz etkilediğini kaydetti.

Sonuç olarak, Çinli firmaların ABD'deki birleşme ve satın alma faaliyetleri 2016'daki 46 milyar dolarlık zirvesinden 2017'de 29 milyar dolara, 2018'de 5 milyar dolara ve 2019 ilk 6 ayında sadece 3.5 milyar dolara düştü. 

Çin'in ABD'deki doğrudan yatırımlarında en büyük gerileme emlak ve otelcilik sektöründe görüldü. Bu alanda Çinli firmaların yatırımları 2016'da 8.66 milyar dolardan yüzde 97 düşüşle bu yılın ilk yarısında 280 milyon dolara indi. 

Bir çok Çinli şirket Trump'ın koyduğu yeni gümrük vergilerini bypass edebilmek için Amerika'ya doğrudan imalat yatırımı yapmayı planlıyordu ancak ticaret savaşlarının daha da sertleşmesi bu planların iptal olmasına neden oldu. 

HNA, Anbang ve Wanda vb büyük Çinli gruplar 2018'de Amerika'da 13 milyar dolarlık varlık satışı gerçekleştirdi. 2018 yılında Çinli firmalar ABD yatırımlarından nette 8 milyar dolarlık çıkış yapmış oldu.

ABD-Çin ticaret savaşı yeniden kızıştı

'Trump yönetimi söz konusu olduğunda öngörülerde bulunmak güç' diyen Doç. Dr. Tolga Demiryol, ABD-Çin ticaret savaşında yaşanabilecek gelişmeleri değerlendirdi.

Toplam 49 haber.