Diyanet Duyurular

İl Müftü Atama Kararları Resmi Gazete'de İl Müftü Atama Kararları Resmi Gazete'de
Diyanet Yurt Dışı Uzun Süreli Din Görevlisi Sınav duyurusu yayınladı Diyanet Yurt Dışı Uzun Süreli Din Görevlisi Sınav duyurusu yayınladı
II. Dönem Hafızlık Tespit Sınavı Sonuçları Açıklandı II. Dönem Hafızlık Tespit Sınavı Sonuçları Açıklandı
HAMAS liderinden çağrı: Silahlı mücadeleye hazırlanın! HAMAS liderinden çağrı: Silahlı mücadeleye hazırlanın!
2020 Yılı Kur'an Kursu Öğreticilerinin İsteğe Bağlı Nakil İşlemleri 2020 Yılı Kur’an Kursu Öğreticilerinin İsteğe Bağlı Nakil İşlemleri
Dünyanın en büyük soykırımı Srebrenitsa! Bu acı hiç dinmeyecek... Dünyanın en büyük soykırımı Srebrenitsa! Bu acı hiç dinmeyecek...
Diyanet atamaları Resmi Gazete'de yayımlandı - Dini-Haberler.net Diyanet atamaları Resmi Gazete'de yayımlandı - Dini-Haberler.net
Batı Şeria'da Yahudi yerleşim birimleri inşasına karşı gösteri Batı Şeria'da Yahudi yerleşim birimleri inşasına karşı gösteri
İsrail uzaya casus uydu gönderdi İsrail uzaya casus uydu gönderdi
BM'den ABD'yi kızdıracak açıklama: Keyfi bir öldürme! BM’den ABD’yi kızdıracak açıklama: Keyfi bir öldürme!
İsrail'in ilhak planına 20 ülkenin milletvekilinden destek! İsrail'in ilhak planına 20 ülkenin milletvekilinden destek!
Son dakika... Rusya Dışişleri Bakanlığı'ndan Ayasofya açıklaması Son dakika... Rusya Dışişleri Bakanlığı'ndan Ayasofya açıklaması
Şenocak Doğu Türkistan'da yaşanan zulme dur diyelim! Şenocak Doğu Türkistan'da yaşanan zulme dur diyelim!
Filistinli gruplardan, İsrail'in 'ilhak' planına karşı ulusal plan - Dini-Haberler.Net Filistinli gruplardan, İsrail'in 'ilhak' planına karşı ulusal plan - Dini-Haberler.Net
İsrail'in ilhak planı uygulanırsa Filistin yönetimi yıkılır! - Dini-Haberler.Net İsrail'in ilhak planı uygulanırsa Filistin yönetimi yıkılır! - Dini-Haberler.Net
Trump'tan Çin'e yaptırım! Trump'tan Çin'e yaptırım!
Diyanet Duyurular Haberleri

Londara'da ırkçılık karşıtı gösteride polisler ile protestocular

İngiltere'nin başkenti Londra'da, ABD'de polis şiddeti sonucu hayatını kaybeden siyahi George Floyd için düzenlenen gösteride polisler ile protestocular arasında defalarca arbede yaşandı.

Mescid-i Aksa 2 ay sonra yeniden ibadete açıldı

Yeni tip koronavirüs (COVID-19) nedeniyle 2 aydan fazla bir süre kapalı tutulan Kudüs'teki Mescid-i Aksa yeniden ibadete açıldı.

ABD'deki 'Floyd' gösterilerinde tansiyon yükseldi

ABD'nin Minneapolis kentinde polis şiddeti sonucu siyahi George Floyd'un hayatını kaybetmesini protesto eden göstericiler Beyaz Saray önünde polisle karşı karşıya geldi. 16 eyaletteki 25 şehirde gece sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

ABD'de gerilim artıyor: Binalar ateşe verildi, marketler yağmalandı

Minneapolis kentinde siyahi vatandaş George Floyd'un polis tarafından öldürülmesinin ardından ülkede gerilim tırmandı.

İsrail bayram sabahında da saldırdı

İsrail, Filistinlilere yönelik zulmünü bayramda da sürdürdü. İsrail polisi, Mescid-i Aksa'nın kapısı önünde bayram namazı kılmak için bir araya gelen Filistinlilere engel olmak istedi.

İİT, İsrail'in 'ilhak' planı için olağanüstü toplanacak

Filistin yönetimi ve İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT), İsrail'in "Batı Şeria'yı ilhak" planını görüşmek üzere teşkilat bünyesinde olağanüstü toplantı düzenlenmesi konusunda anlaştı.

İsrail Kadir Gecesi'nde de küstahlığına devam etti!

İsrail polisi, Kadir Gecesi’ni işgal altındaki Doğu Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa’nın çevresinde ihya etmek isteyen Filistinlilere izin vermedi.

İsrail askerleri ya aklını kaçırıyor ya da intihar ediyorlar!

Siyonist İsrail ordusu aklını kaçırmaya devam ediyor. Daha önceleri intihar eden askerleriyle gündeme gelen işgal ordusu, bu kez aklını kaçıran askerlerle gündeme gelmeye başladı.

Halep'te enkaz arasında toplu iftar

Suriye'nin kuzeyindeki Halep kent kırsalında, evleri Esed rejimi bombardımanında enkaz yığınına dönen köylüler toplu iftar sofrasında buluştu.

Almanya’da camiler tekrar ibadete açıldı!

Almanya’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemlerinin gevşetilmesi kapsamında camilerde yeniden toplu ibadet yapılmaya başlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: AB ile aynı gemideyiz!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bu kez ortak düşmanımız sınır tanımayan bir virüs. Avrupa Birliği'nin artık aynı gemide olduğumuzu anladığını umuyorum." dedi.

İsrail istihbaratından Mescid-i Aksa İmamına tehdit

İsrail istihbarat servisi memurları, Mescid-i Aksa İmam Hatibi Şeyh Sabri’nin evine baskın düzenleyerek tehditler savurdu.

İngiltere ve Rusya Sağlık Bakanlarından Türkiye'ye teşekkür

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock ve Rusya Sağlık Bakanı Mikhail Murashko ile ayrı ayrı görüştü.

Pakistan'da COVID-19 vaka sayısı 10 bini aştı

Pakistan'da yeni tip koronavirüs (COVID-19) tespit edilenlerin sayısı son 24 saatte 742 artarak 10 bin 513 oldu.

İran'da salgın nedeniyle kapatılan park ve bahçeler yeniden açıldı

İran'da yeni tip koronavirüse (COVID-19) karşı tedbirler kapsamında kapatılan park ve bahçeler, yaklaşık bir ay sonra yeniden açıldı.

İsrail Doğu Kudüs'teki COVID-19 vakalarını gizliyor

İsrail Sağlık Bakanlığı ülkedeki yeni tip koronavirüs (COVID-19) vakalarının bulunduğu yerleri yayınladığı harita ile mahalle mahalle belirtirken, söz konusu haritada işgal altındaki Doğu Kudüs’te tek bir vakaya rastlanmıyor.

İsrail ve Filistin'e tıbbi malzeme göndereceğiz!

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "İsrail'den tıbbi malzeme talebi olmuştu. Zannediyorum bugünlerde tamamlanacak. Eş zamanlı olarak Filistin'e de göndereceğiz." dedi.

İslamiyeti araştıran Meksikalı gencin duygulandıran şehadeti!

Aylardır internet üzerinden İslamiyet’i araştıran Meksikalı genç, koronavirüse karşı önlem amaçlı bulunduğu evinde görüntülü konuşma üzerinden Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

Filistinli işçiler gelir kaynaklarından olmamak için evlerine dönemiyor

Koronaviras salgını Filistinli işçileri de ikilem içinde bıraktı. İsrail'de çalışan 90 bin Filistinli işçiye işlerini bırakarak evlerine dönme talimatı verildi. Ancak Filistinli işçiler gelir kaynaklarından olmamak için evlerine dönemiyorlar.

Toplam 95 haber.