GÜL; "Binlerce Fahri ve Kur 'an Kursu Hocası üvey evlatmı?"

Mil-Diyanet Sen Genel Başkanı Celaleddin GÜL yaptığı açıklamada "BİNLERCE HAFIZ YETİŞTİREN KUR’AN KURSU ÖĞRETİCİLERİMİZ VE FAHRİ GÖREVLİLERİMİZE ÜVEY EVLAT MUAMELESİ YAPILMIŞTIR." dedi.

GÜL 'Binlerce Fahri ve Kur 'an Kursu Hocası üvey evlatmı?'
Diyanet
Mil-Diyanet Sen Genel Başkanı Celaleddin GÜL yaptığı açıklamada "BİNLERCE HAFIZ YETİŞTİREN KUR’AN KURSU ÖĞRETİCİLERİMİZ VE FAHRİ GÖREVLİLERİMİZE ÜVEY EVLAT MUAMELESİ YAPILMIŞTIR." dedi.

Haber Editörü: Dini Haberler

BİNLERCE HAFIZ YETİŞTİREN KUR’AN KURSU ÖĞRETİCİLERİMİZ VE FAHRİ GÖREVLİLERİMİZE ÜVEY EVLAT MUAMELESİ YAPILMIŞTIR. 

Hükümetimizin Maliye Bakanlığı nezdinde Covid-19 salgınında etkilenen meslek gruplarının taleplerini yerine getirmeye devam etmelerini takdirle karşılamaktayız. M.E.B’da çalışan ücretli öğretmenler ve usta öğreticilerin de ek ders ücretlerinin bu süreçte ödeneceği bugün kamuoyuna açıklandı. Bu vesileyle; aynı kaderi paylaşan D.İ.B taşra teşkilatlarında Fahri olarak ek ders ücreti karşılığı çalışanların da aynı şekilde değerlendirmeye tabi tutulması ve ek ders ücretlerinin ödemesinin yapılmasını takep ediyoruz. Bu süreçte, binlerce hafız öğrencilerini çeşitli iletişim araçlar marifetiyle uzaktan eğitim yoluyla evlerinden takip eden K.K.Ö ve Fahri öğreticilerimiz, ek ders ücretinden yararlandırılmamıştır. Ayrıca Fahri görevlilerimizin görevleri de askıya alınmıştır. MEB emsal gösterilip eşitlik ilkesi gereği sınırlı sayıda bulunan fahrilere de cüzi ücretle yürüttükleri bu hizmeti interaktif olarak vermelerinin sağlanması karşılığında ücretlerinin ödenmesi... Başkanlığımız personeli, adil ve sosyal devlet anlayışının bir gereği olarak hükümetimizden müjdeli haberi beklemektedir. 

 

Celaleddin GÜL 

Mil-Diyanet Sen Genel Başkanı

Son Güncelleme: 00 0000 00:00
  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN