Görmez, Halep'te yükselen dumandan Arakan'ı göremiyor!

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez Sakarya'da, 'Halep'ten yükselen dumanlardan Arakan'ı göremiyoruz' diyor... Sayın Görmez, Müslümanların kan ve gözyaşlarını ne zaman göreceksiniz?

PAYLAŞ

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Sakarya'da din gönüllüleriyle buluştu. Toplantıya Sakarya İl Müftüsü, müftü yardımcıları, din görevlileri, STK temsilcileri ve davetliler katıldı. Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez konuşma yaptı. Görmez burada yaptığı konuşmada;

Dünya Müslümanlarının umutla baktığı yerin Türkiye olduğunu belirten Görmez, "Birkaç haftadır Halep'i izliyoruz. Halep'te o taşların arasından, tozların arasından ayıklanmaya çalışılan çocukları görüyoruz. Küvezlerde bombaya maruz kalmış bebekleri bütün insanlık görüyor." dedi.

dini-haberler sitesi olarak diyoruz ki, Sayın Görmez Hocam, ne zaman görmeye başlayacaksın? Halep'te izlediğin görüntüler birkaç haftadır meydana gelen görüntüler değil. 2011 yılından bu yana devam eden Suriye savaşını nasıl olur da görmezsin? Öldürülen binlerce çocuğu, kadınları, yaşlıları nasıl olurda görmezsin. 15 Temmuz Darbe Girişiminde diyanet olarak suçluyuz, diyorsun. FETÖ'nün girişimlerine karşı sustuk diyorsunuz, fitne çıkmasın istedik, diyorsunuz... İslam coğrafyası kan gölüne dönmüş, siz kalkmış Halep'ten Arakan'ı göremiyoruz, diyorsunuz. Siz göremiyorsunuz, siz sayın Başkan!

Emperyalistlerin bilfiil işgali altında olmayıp ama siyasi kuklaları emperyalistlerin güdümünde olan devletlerin ve bu devletlerde var olan çetelerin zulmüne ve katliamlarına maruz kalan beldeleri hatırlatalım size. Başta Suriye, Bangladeş, Arakan, Irak, Pakistan, Mısır, Libya olmak üzere halkı Müslüman olan bütün Asya ve Afrika ülkeleri, Özbekistan, Tataristan başta olmak üzere bütün orta Asya ülkeleri Müslümanlara vahşice işkenceler çektirmektedirler.

Sayın Görmez, Dünya'nın her yerinde müslümanlar zulme uğruyor. Müslüman devlet başkanları, İslam alimleri çeşitli işkenceler görüyor ve idam ediliyorlar. Burnunun dibindeki FETÖ yapılanmasını göremeyen, ılımlı İslam çalışmalarına ses çıkarmayan, hatta toplantılarına katılan bir diyanetten çok şeyler beklemek olsa olsa ahmaklık olur. FETÖ denilen hain terör örgütü, diyaneti bir virüs gibi sararak diyanetin her kademesinde yapılanmış. FETÖ hainleri çalışırken sayın Görmez, fitneye sebebiyet vermemek için sesini çıkartmamış... Dini sulandırmaya çalışmışlar diyanet sus pus... Adamın birisi bir kitap yazmış, "Allah De Ötesini Bırak"  top 10'da birinci sırada. Bu millette bu kitabı peynir ekmek gibi kapışmış. İçinde din namına birşeylerin olmadığı gibi ılımlı islamı bu milletin beyinlerine enjekte etmekte. Sayın Görmez, illa Cumhurbaşkanımızın size bu kitapların incelenmesi ile ilgili talimat mı vermesi gerekiyor?

Sayın Görmez, feraset ileriyi görebilmektir. Müslüman feraset sahibidir, aynı delikten iki defa ısırılmaz. Hele hele diyanetin başında duran adamın herkesten daha ferasetli olması gerekmez mi? İnşaallah biran evvel aklınızı başınıza alır ve  zulüm altındaki tüm müslümanların yeniden huzura yeniden refaha kavuşması için gece gündüz demeden çalışırsınız. Ümidimiz, beklentimiz bu yöndedir. Etrafınızdaki yalakalara değil sizi uyaranlara kulak verin. Sizi uyaranları araştırıp onlarla uğraşarak zaman kaybetmeyin. Diyanette maalesef müftüler, vaazlarında kalp kırmanın ne kadar günah olduğundan dem vururken, kendi personellerine zulmediyorlar artık bunları da görün!

Allah sizi ve bizi feraset sahibi müslümanlardan eylesin (amin) 

Dini Haberler

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN