Filistin direnişinin simge ismi Şeyh Raid Salah serbest bırakılıyor

Filistin direnişinin simge isimlerden Şeyh Raid Salah, 17 Ocak'ta, siyonist İsrail'in zindanlarından özgürlüğüne kavuşacak.

PAYLAŞ

Siyonist İsrail makamlarının, 1948 Filistin İslami Hareketi lideri Şeyh Raid Salah'ı 17 Ocak'ta serbest bırakma kararı aldığı belirtildi.

Şeyh Salah'ın avukatı Ömer Hamayisi, "Dün akşam İsrail hapishaneler servisinin, resmi kanallara 17 Ocak’ta Raid Salah’ın serbest bırakılacağını ilettiğini’’söyledi.

Yasalara göre Salah'ın salı günü bırakılması gerektiğini ancak yine de endişeleri olduğunu söyleyen Hamayisi, "Siyonist İsrail'in Raid Salah'ı serbest bıraktıktan sonra başka bir suçlama ile idari tutukluluk kapsamına almak, ev hapsinde tutmak veya medyaya konuşmasını engellemek gibi bazı adımlar atmasından korkuyoruz." diye konuştu.

9 yıl önce verdiği bir cuma hutbesinde "şiddete teşvik" ettiği gerekçesiyle, 1948 Filistin İslami Hareketi lideri Şeyh Salah, İsrail mahkemesi tarafından 18 Nisan 2016'da 9 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Salah, mayıs ayından bu yana Bi'ru's-Seba kentindeki hapishanede tek kişilik hücrede tutuluyor. AA

Dini Haberler

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN