FETÖ'nün darbesine direnen imam bacağını kaybetti

FETÖ'nün darbe girişimine engel olmak için 15 Temmuz gecesi sokağa çıkan imam Hüseyin Çınar, helikopterden açılan ateş sonucu bacağını kaybetti.

PAYLAŞ

15 Temmuz gecesi darbe girişimini engellemek için Genelkurmay Başkanlığı önüne giden Ankara Keçiören Yükseltepe Kayabaşı Camisi imamı Hüseyin Çınar, o gece yaşadıklarını AA muhabirine anlattı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın halkı meydanlara çağrısı üzerine yola çıktıklarını ifade eden Çınar, Genelkurmay Başkanlığına doğru giderken, tankların arabaları ezdiğini gördüğünü söyledi.

Bütün vatandaşların korkmadan, büyük bir cesaretle yürüdüklerini dile getiren Çınar, Genelkurmay kavşağına geldikleri esnada Türkiye Büyük Millet Meclisine bomba atıldığını söyledi.

"Kalkmaya çalıştım, sağ ayağım yoktu"

İmam Çınar, helikopterden halkın üzerine ateş açıldığını, bu sırada kendisinin de yaralandığını belirterek, "Kalkmaya çalıştım, sol ayak var, sağ ayağım yok. Ayağımın yerde olduğunu gördüm. Tamamen koptuğunu zannediyordum. Kopmamış, bir kısmı küçük bir yerden tutuyordu. Beni götürmeye çalıştıklarında ikinci bir saldırı daha oldu. Beni yere bıraktılar. Onlar da mevzi aldılar. Tehlike geçince tekrar yardıma geldiler." diye konuştu.

Bu yaşananları halkın hak etmediğini dile getiren Çınar, Türk milletinin toprağına, vatanına, milletine ve sancağına, bütün değerlerine sahip çıkan bir millet olduğuna söyledi.

Darbe girişimine direnirken bacağını kaybeden Hüseyin Çınar, "Benim bir bacağım gitmiş önemli değil. İki bacağım, iki kolum gövdem gidebilirdi. Bunlar vatan için feda olsun. Çünkü Mehmet Akif Ersoy da öyle diyor. Bu vatana feda olmanın caiz olduğunu bize öğretiyor. Sancağımız, bayrağımız için feda olsun." ifadesini kullandı.

Genelkurmay Başkanlığı önünde darbe girişimini engellemeye çalışan sivil vatandaşlardan Raman Moran ve Muhammed Salih Bilge de helikopterden açılan ateşle yaralandı. 

Dini Haberler

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN