Eski MHP Milletvekili Ümit Özdağ'dan Diyanet'e çağrı!

Ümit Özdağ, referandum sürecinde camilerde bazı imamların vaazlarında referandumda 'Evet' oyu verilmesi ile ilgili diyanete çağrıda bulundu.

PAYLAŞ

Gaziantep bağımsız Milletvekili Ümit Özdağ Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırım ve Adalet Bakanı Bozdağ'ın referandumda "HAYIR" cılara karşı ağır ithamlarda bulunmaları ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Özdağ açıklamasında şöyle dedi: “Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan  Binali Yıldırım ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ başta olmak üzere AKP'li propagandistlerin “HAYIR” diyecek yurttaşları, terör örgütleri ile aynı safta nitelendirmeleri, darbe yanlısı olarak suçlamaları, toplumsal yarılmayı daha da vahim bir hale getirmektedir. Böyle büyük bir toplumsal yarılmanın olduğu ortamda en azından camiler Cuma namazlarında toplumun birleştiği yerler olmalıdır. İnsanlarımız camilerde omuz omuza namaz kılarken ayni dininin ve aynı milletin evlatları olduğunu hatırlamalıdırlar.”

Diyanet'e de büyük bir görev düştüğünü belirten Ümit Özdağ, başkanlık tarafından hazırlanan cuma vaazlarında bütün yurttaşların kardeşliğe davet edilmesi gerektiğini söyleyerek "Ancak ne yazık ki, 15 Temmuz sonrasında FETÖ ile manevi mücadelede üstlenmesi gereken görevi üstlenmeyen Diyanet İşleri Başkanlığı şimdi de camilerin toplumsal barış, kardeşlik ve dayanışma  içinde Allah'a ibadet yerleri olması için göstermesi gereken itinayı göstermiyor. Bazı imamlar camileri AKP il ve ilçe merkezleri gibi kullanmaya başlamışlardır. Cemaatin bir bölümünün sert tepki gösterdiği bu propagandist imamların ve onlardan cesaret alabileceklerin üstüne Diyanet İşleri başkanı Kemal Görmez derhal sert ve kararlı bir şekilde gitmelidir. Mehmet Görmez artık görmeye başlamalıdır. Allah korusun yarın camilerimizde cinayetler işlenmeye başlanabilir. Camiler bölünmeye başlanabilir. Bir ülkenin camileri bölünür ise her şeyi bölünür.” dedi.

Dini Haberler

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN