Eski HSYK üyelerine ev hapsi kararı verildi

FETÖ soruşturması nedeniyle tutuklu kaldıktan sonra tahliye edilen eski HSYK Başkanvekili Ahmet Hamsici ile 2 üye hakkında elektronik kelepçe takılmak suretiyle ev hapsine karar verildi

PAYLAŞ

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında, bir süre tutuklu kaldıktan sonra tahliye edilen eski Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Başkanvekili Ahmet Hamsici ile eski üyeler Kerim Tosun ve Mustafa Kemal Özçelik hakkında, "elektronik kelepçe takılmak suretiyle ev hapsi" kararı verildi.

Etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına yeniden ifade veren Hamsici, Tosun ve Özçelik, itiraflarının ardından bir süre sonra yurtdışına çıkış yasağı konularak serbest bırakılmışlardı.

"Silahlı terör örgütüne üye olmak" ile suçlanan şüphelilerle ilgili yurtdışına çıkış yasağını yeterli görmeyen Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, adli kontrol şartına itirazda bulundu.

Savcılığın talebini değerlendiren Ankara 8. Sulh Ceza Hakimi Yunus Süer, şüpheliler Ahmet Hamsici, Kerim Tosun ve Mustafa Kemal Özçelik'in, "elektronik kelepçe takılarak, konutu terk etmemek suretiyle adli kontrol altına alınmalarına" hükmetti.

Elektronik kelepçe takılacak Hamsici, Tosun ve Özçelik, evlerinden izinsiz ayrılmaları halinde cezaevine gönderilecek.

AA

Dini Haberler

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN