Dün fitne çıkmasın diye susanlar bugün fitneye sebep oluyorlar!

Diyanet İşleri Başkanı hangi söylemleri, ne zaman, nerde ve nasıl kullanacağını bilmiyorsa bunun vebali kime ait?

PAYLAŞ

Reina’ya düzenlenen terör saldırısı ile ilgili, “Yeni yılın ilk saatlerinde savunmasız insanlar üzerine hunharca yapılan silahlı saldırı bütün milletimizi derinden yaralamıştır. Bu bir vahşettir, dehşettir, cinayettir ve katliamdır” diye açıklama yapan, saldırılar karşısında milletçe kenetlenilmesi gerektiğinin altını çizen Diyanet İşleri Başkanı Sayın Mehmet Görmez'i tebrik ediyoruz. Bu cümlesine sonuna kadar katılıyor ve destek veriyoruz. Evet, yapılan bu saldırı bir vahşettir bir katliamdır. Ama, Diyanet İşleri Başkanımızın, "Bu insanlık dışı katliamın bir pazarda ve bir mabette yapılmasıyla eğlence yerinde yapılmasının bir farkı yoktur" şeklinde açıklama yapmasını nasıl değerlendireceğiz.

Şimdi Sayın Görmez Hocamıza, “Bu söylem de nerden çıktı?” diye soruyoruz. Milletin ortak acılarını dindirmek adına söylenebilecek bir söylem mi bu? Bu fütursuzca söyleminizin dini boyutunu hiç düşündünüz mü? İnsanlar sizin bu söyleminizi nereye çekebileceklerini veya nasıl yorumlayacaklarını hiç düşündünüz mü? Diyanet İşleri Başkanı’nın bu sözünden hareketle, şimdi sözüm ona bazı çevreler Reina'da ölenlerin de "şehit" olduğunu söylüyorlar, buna ne diyeceksiniz?

Diyanet İşleri Başkanlığı, artık kendine bir çeki düzen vermeli… Neyi, ne zaman ve nasıl konuşacağını ölçerek tartarak konuşmalı. “Fitne çıkmasın diye konuşmadık” dediğiniz FETÖ, bu ülkede darbe yaptı. Abant toplantıları düzenledi. Ilımlı İslam’ı, sulandırılmış İslam’ı yaymak için elinden geleni yaptı ama siz fitne çıkarmamak adına tüm bunları görmezden geldiniz. Gerek görsel gerekse yazılı medya ile bu milletin inanç değerleriyle oynadılar, alay ettiler, sesiniz çıkmadı. Geldiğimiz durumdan diyanet kendine ders çıkarmalı ve aklını başına almalıdır. Bundan sonra atacağı adımlarını, koltuğunu sağlamlaştırmak ve birilerini memnun etmek adına değil, İslamı temsil etmek adına atmalı. Dini haberler sitesi olarak, İnşallah dinin emrettiği şekilde diyanet görevini yapar ve Müslümanları en güzel şekilde temsil eder temennisinde bulunuyoruz. 

Dini Haberler

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN