Dolara karşı tek çare Erbakan Hoca'nın İslam Dinarı

Doların yükselişi durdurulamıyor. Ülke faiz batağına doğru freni patlamış otobüs misali son hız gidiyor. Çözüm, Erbakan Hoca'nın İslam Dinarı!

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Türkiye, yaşadığı 15 Temmuz darbe girişiminden sonra şimdi de ekonomik darbeyle karşı karşıya. Özellikle son birkaç aydır döviz kurunun fırlaması ile neredeyse her gün yaşadığımız otomatik devalüasyonla ülke ekonomisi zor günler geçiriyor. Ekonomik sıkıntıyı atlatmak için halkın yastık altındaki dolarlarını bozdurmaya yönlendiren 15 yıldır ülkeyi idare eden siyasi iktidarın ekonomik planları, projeleri artık çökmüştür. Yastık altındaki dövizini bozduran halkın çabaları da doların yükselişini durdurumamıştır. Bu siyasi iktidarın artık tek çıkış yolu kalmıştır, o da yönünü İslam ülkelerine çevirmek ve rahmetli Erbakan Hoca'nın dolara karşı İslam Dinarı projesini hayata geçirmek. 

Doların sömürü çarkına karşı 1974 yılında ‘ortak para birimi’ fikrini projelendiren, Erbakan Hoca, ‘Yeni Bir Dünya’nın kurulmasının ise buna bağlı olduğunu söylemişti… Erbakan Hoca, daha sonraki yıllarda İslam Dinarı adını verdiği ‘ortak para birimi’nin bir prototipini de yaparak 1994 yılında TBMM’de milletvekillerine göstermişti…

Paranın ön yüzünde Mescid-i Aksa’nın silüeti ve arkasında ışık hüzmeleri yer alıyor.

Paranın arka yüzünde Arapça ve İngilizce “… Allah alışverişi helal, faizi haram kıldı…” (Bakara, 275) ayeti ve Hicri 1415 (Miladi 1994) yılı yer alıyor.

ERBAKAN HOCANIN DÜNYAYA SUNDUĞU 5 AŞAMALI REFAH PROJESİ

Erbakan, İslam Dinarı projesi ile Müslüman ülkelerin öncelikle ekonomik olarak bir araya gelerek ortak bir pazar oluşturacağını ve ardından da aşama aşama yeni bir dünyanın temellerini atacağını yılarca söylemişti. Bunun için ilk şartın İslam Dinarı olduğunu bastıra bastıra bütün kesimlere aktaran Erbakan’ın ortaya koyduğu yeni bir dünyanın beş aşaması ise şu şekilde:

* Müslüman Ülkeler Ortak Pazar Teşkilatı ve Birliği (AB yerine)
 
* Müslüman Ülkeler Ortak Para Birimi (Dolar/Euro yerine)
 
* Müslüman Ülkeler Birleşmiş Milletler Teşkilatı (BM yerine)
 
* Müslüman Ülkeler Savunma İşbirliği Teşkilatı (NATO yerine)
 
* Müslüman Ülkeler Kültür İşbirliği Teşkilatı (UNESCO yerine)
 

Kaynak: Milli Gazete

Dini Haberler

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN